MŚ U18: drugie zwycięstwo Polek

• Data publikacji: 09.08.2018, 20:53

Polskie szczypiornistki odniosły drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata U18 rozgrywanych w Kielcach. Po zwycięstwie nad Angolą 26-19 dziś Biało-Czerwone pokonały Słowację 29-26.

Mecz rozpoczął się wyrównanie. Po siedmiu minutach na tablicy wyników widniał remis 3:3. Minutę później dzięki bardzo dobrej interwencji Barbary Zimy i bramce Lucyny Sobeckiej Biało-Czerwone wyszły na prowadzenie (6:4). W dwunastej minucie meczu Magda Więckowska dostała dwie minuty kary, przez co Słowaczki dogoniły nasze reprezentantki, a nawet wyszły na jedno bramkowe prowadzenie (8:7). Słowaczki starały się uciec z wynikiem naszym reprezentantkom (12:10), jednak Polki do przerwy skrupulatnie odrobiły straty (13:13).

W drugiej połowie Biało-Czerwone prezentowały dużo lepszy poziom. Po pierwszych dziesięciu minutach Polki wyszły na trzy trafienia przewagi (18-15). Na 15 minut przed końcem spotkania Biało-Czerwone prowadziły 21-17 co zmusiło trenera Słowaczek do wzięcia czasu. Nasze przeciwniczki stać było jeszcze na lekki zryw (20:22), ale ostatecznie to Biało-Czerwone zwyciężyły 29:26. Najlepiej w meczu spisała się Magda Więckowska, która rzuciła aż 10 bramek. To już drugie zwycięstwo naszych szczypiornistek na mistrzostwach świata U18. W pierwszym meczu Polki pokonały Angolę 26-19. Kolejny swój mecz Polki rozegrają jutro, a ich rywalkami będą Rumunki.

W pozostałych dzisiejszych meczach polskiej grupy Rumunki pokonały Austriaczki 37-19, a Niemki nie dały szans Angolkom wygrywając 28:19.

Słowacja - Polska 26:29 (13:13)

Polska: Wdowiak, Zima 1, Chodakowska – Olek 3, Cygan 3, Stanisławczyk, Sobecka 3, Więckowska 10, Zagrajek, Haric, Szczepanik 3, Dworniczuk, Bury, Borowska, Pietras 4, Kowalik 2