Kolejna porażka Kubota i Melo

• Data publikacji: 09.08.2018, 18:36

Łukasz Kubot i Marcelo Melo po porażce w drugiej rudzie w Waszyngtonie z Ivanem Dodigiem i Benem McLachanem przegrali również w drugiej rundzie w Toronto. Tym razem pogromcami polsko-brazylijskiej pary okazali się być Raven Klassen i Michael Venus, którzy wygrali 6-3 5-7 11-9.

W pierwszym secie pierwsze pięć gemów wygrali serwujący, przez co Klassen i Venus prowadzili 3-2. Szósty gem okazał się kluczowym dla losów pierwszej partii. Klassen i Venus przełamali Kubota i Melo, a następnie wygrali swoje podanie i objęli prowadzenie 5-2. Polak i Brazylijczyk wygrali kolejnego swojego gema serwisowego, ale po tym gema przy własnym serwisie zdobyli Południowoafrykańczyk i Nowozelandczyk, dzięki czemu wygrali pierwszego seta 6-3.

W drugim secie obydwie pary skupiły się na swoim serwisie, co wiązało się z jedenastoma kolejno wygranymi gemami przez serwujących. Gdy wszystko nieuchronnie zmierzało w stronę tie-breaka przy stanie 6-5 dla polsko-brazylijskiej pary Klassen i Venus zostali przełamani, co wiązało się ze zwycięstwem Polaka i Brazylijczyka w drugiej partii 7-5 i doprowadzeniem do super tie-breaka.

Najważniejszą odsłonę meczu lepiej rozpoczął debel Klassen/Venus, który objął prowadzenie 5-2. Rywale Polaka i Brazylijczyka utrzymywali swoją przewagę do stanu 9-7. Wtedy dwa punkty zdobyli Kubot i Melo i wyrównali stan rywalizacji. Niestety, więcej zimnej krwi zachowali Klassen i Venus, którzy zdobyli dwa kolejne punkty i wygrali super tie-breaka 11-9.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Raven Klassen/Michael Venus (RPA/Nowa Zelandia) 3-6 7-5 9-11