Open Water ME: drugie złoto Van Rouwendaal

• Data publikacji: 09.08.2018, 16:00

Dziś na otwartym akwenie w Glasgow rozegrano dystans olimpijski - 10km. Wśród kobiet, po drugie złoto sięgnęła Sharon Van Rouwendaal, a u panów podziwialiśmy występy naszego rodzynka - Krzysztofa Pielowskiego.

Mistrzynią Europy na olimpijskim dystansie 10km została reprezentantka Holandii - Sharon Van Rouwendaal (1:54:45.7). To jej drugi złoty medal podczas mistrzostw w Glasgow. Wczoraj sięgnęła po niego na dystansie o połowę krótszym. Drugie miejsce zajęła zaś Włoszka Giulia Gabrielleschi z wynikiem (1:54:53.0), a na trzecim miejscu finiszowała inna z Holenderek Esmee Vermeulen (1:55:27.4). Polki nie startowały.

Wśród panów najlepszy okazał się rodak Van Rouwendaal - Ferry Weertman (1:49:28.2). Na drugim miejscu dopłynął wczorajszy mistrz na 5km Kristof Rasovszky z Węgier (1:49:28.2), który uzyskał identyczny wynik jak Weertman. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Rob Muffels (1:49:33.7). Daleko z tyłu zmagania zakończył reprezentant Polski - Krzysztof Pielowski, który zajął 33 miejsce (1:53.00.2).