Żeglarstwo - MŚ: pierwsza kwalifikacja olimpijska stała się faktem

• Data publikacji: 09.08.2018, 16:05

Magdalena Kwaśna podczas MŚ w Aarhus wywalczyła dla naszego kraju olimpijską przepustkę w klasie Laser Radial. Polka zakończyła regaty na 12. pozycji, co dało pewny awans na igrzyska.

Do wywalczenia w tej klasie było najwięcej, bo aż 18 przepustek. Polka przed dzisiejszym dniem zajmowała jedno z premiowanych miejsc. Jej zadaniem było utrzymanie tej pozycji. Dzięki dwukrotnemu zajęciu 12. lokaty Magda zakończyła regaty również na 12. pozycji. Do końca walczyła o start w wyścigu medalowym, ale niewiele zabrakło. najważniejsza była jednak kwalifikacja olimpijska, która wywalczyła. Należy pamiętać, że jest to kwalifikacja dla kraju. Oznacza to, że na igrzyska nie musi jechać zawodniczka, która ją wywalczyła.

W grupie złotej rywalizowała też Agata Barwińska. Polka w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 20. miejscu. Dzisiaj kończyła wyścigi na 15. i 23. pozycji. Wydaje się, że to ona będzie główna rywalka Magdaleny Kwaśnej w walce o indywidualna przepustkę.

Wszystkie kraje, które wywalczyły awans: Polska, Belgia, USA, Holandia, Dania, Finlandia, Kanada, Szwajcaria, Wielka Brytania, Turcja, Węgry, Grecja, Szwecja, Włochy, Francja, Norwegia, Chiny i Niemcy.