Droga do Tokio [ZAPIS LIVE] #8

• Data publikacji: 09.08.2018, 12:30

Dzisiaj zostaną rozdane medale w klasach 470 kobiet i mężczyzn oraz w Finnie. Niestety, w wyścigach medalowych nie zobaczymy Polaków. Będą za to rywalizować w klasach RS:X, 49er, 49erFX, Laser, Laser Radial i Nacra 17.

Relacja na żywo

Na tym kończymy naszą relację. Przypomnijmy, Magdalena Kwaśna wywalczyła dla kraju kwalifikację olimpijską w Laserze Radialu.

Żeglarstwo - A ostatni start siostry Zielińskie zakończyły na 11. pozycji.

Żeglarstwo - Anna Brzozowska zajęła 19. miejsce w swoim ostatnim wyścigu na tych mistrzostwach w Laserze Radialu.

Żeglarstwo - W ostatnim wyścigu grupy srebrnej w Laserze Filip Ciszkiewicz był 31., Dawid Kania 33., a Jakub Rodziewicz 42.

Żeglarstwo - W klasie Nacra 17 (grupa srebrna) Jakub Surowiec z Katarzyną Góralską zajęli 22. miejsce. Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska nie ukończyli wyścigu.

Żeglarstwo - W kolejnym wyścigu siostry Zielińskie zajęły 5. miejsce.

Żeglarstwo - Dzisiaj do rozegrania zostały tylko wyścigi w grupach srebrnych i brązowych.

Żeglarstwo - W klasie 470 złote medale wywalczyły Japonki Kondo Yoshida/Yoshioka. Srebro trafiło do Hiszpanek Mas Depares/Cantero Reina, a brąz do Brytyjek Mills/Mcintyre.

Żeglarstwo - 14. miejsce zajęły siostry Zielińskie w wyścigu grupy srebrnej w 49erFX.

Żeglarstwo - W grupie złotej w klasie Nacra 17 zwycięstwo odniosła załoga z Nowej Zelandii Jones/Saunders. Tuż za nimi Włosi Tita/Banti i Duńczycy Cenholt/Lubeck.

Żeglarstwo - Ruszył wyścig medalowy w 470 kobiet.

Żeglarstwo - Oprócz Polski kwalifikacje w Laserze Radialu wywalczyły: Belgia, USA, Holandia, Dania, Finlandia, Kanada, Szwajcaria, Wielka Brytania, Turcja, Węgry, Grecja, Szwecja, Włochy, Francja, Norwegia, Chiny i Niemcy.

Żeglarstwo - W grupie srebrnej RS:X kobiet Agnieszka Bilska zrezygnowała ze startu.

Żeglarstwo - W klasie 470 mężczyzn mistrzami świata zostali Francuzi Peponnet/Mion. Srebro dla Japończyków Isozaki'ego/Takayanagi'ego, a brąz trafia w ręce Hiszpanów Hernandeza i Garcii.

Żeglarstwo - Magdalena Kwaśna dopływa do mety na 12. pozycji i na tej samej kończy regaty, ale co najważniejsze wywalczyła przepustkę na igrzyska w Tokio. Brawo Magda! Agata Barwińska zajęła 24. miejsce, a w generalce 20.

Żeglarstwo - W dziewiątym wyścigu klasy RS:X mężczyzn pierwszy do mety dopłynął Izraelczyk Yoav Cohen. Radosław Furmański zajął ósme miejsce. Na pozycjach od 12. do 14. uplasowali się kolejno: Paweł Tarnowski, Piotr Myszka, Maciej Kluszczyński. Paweł Tarnowski po dzisiejszym dniu jest wiceliderem.

Żeglarstwo - Ostatni dzisiejszy wyścig w klasie 49er (grupa złota) pada łupem załogi francuskiej Frei/Delpech. Najlepszy start dzisiaj zaliczyła załoga Przybytek/Kołodziński, która zajęła 8. miejsce i na tym samym jest w generalce. Dominik Buksak z Szymonem Wierzbickim finiszowali na 14. lokacie.

Żeglarstwo - W klasie Laser Radial po pierwszą kwalifikację olimpijską dla Polski płynie Magdalena Kwaśna. Polka walczy też o występ w wyścigu medalowym, ale o to będzie trudno.

Żeglarstwo - Teraz o medale rywalizują mężczyźni w klasie 470.

Softball - Japonki pokonały Australię 9-1 i bez porażki wyszły grupy B. Jutro czas na ćwierćfinały! Niedługo na naszej stronie więcej szczegółów.

Żeglarstwo - W Nacra 17 kolejny wyścig na swoim koncie zapisuje załoga Saxton/Boniface z Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu kończą Niemcy Kohlhof/Stuhlemmer, a na trzecim Australijczycy Outteridge/Outteridge.

Żeglarstwo - Węgier Zsombor Berecz triumfuje w wyścigu medalowym i zostaje mistrzem świata. Srebrny medal zdobył Szwed Max Salminen, a brązowy Holender Pieter-Jan Postma.

Żeglarstwo - Chinka Yunxiu Lu triumfowała w wyścigu klasy RS:X (grupa złota). Zofia Noceti-Klepacka minęła linię mety na 7. pozycji. Kamila Smektała finiszowała na 19. miejscu, Małgorzata Białecka na 25., Karolina Lipińska na 30., a Maja Dziarnowska na 31.

Żeglarstwo - Na półmetku wyścigu medalowego w Finnie liderem jest Węgier Zsombor Berecz i walka o złoto toczy się miedzy nim a Szwedem Maxem Salminenem.

Żeglarstwo - W tej chwili w wyścigu klasy RS:X kobiet Zofia Noceti-Klepacka zajmuje 5. miejsce.

Żeglarstwo - W 49erFX awans na igrzyska zapewniły sobie kraje: Austria, Wielka Brytania, Holandia, Dania, Brazylia, Norwegia, Australia i Nowa Zelandia.

Żeglarstwo - W klasie Finn rozpoczął się wyścig medalowy.

Żeglarstwo - W 49erFX ostatni wyścig fazy finałowej wygrały Argentynki Travascio/Branz. Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda w swoim ostatnim starcie były 28. i zakończyły regaty na 21. pozycji, która nie dała kwalifikacji olimpijskiej.

Żeglarstwo - Australijczycy Mchardie/Mckenzie wygrywają wyścig w klasie 49er. Załoga Buksak/Wierzbicki zajęła 18. pozycję, a Przybytek/Kołodziński finiszowała na 22. miejscu

Żeglarstwo - W klasie Nacra 17 pierwszy wyścig grupy złotej wygrali Australijczycy Outteridge/Outteridge. Za ich plecami uplasowali się ich rodacy Waterhouse/Darmanin i Włosi Tita/Banti.

Żeglarstwo - W klasie RS:X również najlepsza Holenderka Lilian De Geus. Miejsca Polek: 12. Małgorzata Białecka, 14. Zofia Noceti-Klepacka, 24. Karolina Lipińska, 29. Maja Dziarnowska, 31. Kamila Smektała.

Żeglarstwo - Marit Bouwmeester (Holandia) zwycięzyła w wyścigu grupy złotej w Laserze Radialu. Magdalena Kwaśna zajęła 11. pozycję, a Agata Barwińska była 14.

Żeglarstwo - Maciej Kluszczyński wygrywa wyścig w klasie RS:X. Paweł Tarnowski finiszuje na trzeciej pozycji. Piotr Myszka tez wysoko, bo na 8. miejscu. Słabiej spisał się Radosław Furmański - 31. pozycja. Brawo Polacy!

Żeglarstwo - W Laserze awans na igrzyska uzyskały kraje: Cypr, Australia, Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Niemcy, Norwegia, Francja, USA, Finlandia, Szwecja, Estonia, Brazylia, Chorwacja i Peru.

Żeglarstwo - Na półmetku wyścigu w klasie Laser Radial spisują się Polki. Magdalena Kwaśna jest 10., a Agata Barwińska 13.

Żeglarstwo - W klasie 49erFX liderki Frank/Abicht z Austrii powiększają przewagę nad rywalkami. Załoga Melzacka/Łoboda zajęła 9. miejsce i przed ostatnim wyścigiem traci 14 punktów do miejsca dającego awans do wyścigu medalowego i na igrzyska w Tokio.

Żeglarstwo - W kolejnym wyścigu w klasie 49er pierwsi na metę dopłynęli Chorwaci Fantela/Fantela. Przybytek z Kołodzińskim zajęli 11. miejsce, a Buksak z Wierzbickim 14.

Żeglarstwo - Finnian Alexander z Australii był najlepszy w grupie złotej w Laserze. Tadeusz Kubiak zajął 7. miejsce i na tym zakończył regaty w Aarhus.

Softball - Dziś pogoda w Japonii nie przeszkadza i faza grupowa Mistrzostw Świata w softballu dobiega końca. Trwa jeszcze spotkanie Japonek z Australijkami, w którym reprezentantki gospodarzy prowadzą już 3-0, choć dopiero kończy się pierwszy inninng. Wcześniej awans do czołowej ósemki wywalczyły Holenderki, pokonując 11-1 RPA. Nowozelandki wygrały 2-0 z Filipinami, a Brytyjki, dość nieoczekiwanie, 5-2 z Wenezuelą.

Żeglarstwo - Maya Morris z Izraela triumfowała w wyścigu w grupie złotej RS:X. Małogorzata Białecka była 4. Zofia Noceti-Klepacka 7., Kamila Smektała 19., Maja Dziarnowska 23., a Karolina Lipińska 30.

Żeglarstwo - Anulowano karę dla polskich załóg w 49er. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 14. miejsce, a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki uplasowali się jedno oczko niżej.

Żeglarstwo - Koniec wyścigu w klasie RS:X mężczyzn (grupa złota). Najlepszy okazał się Chińczyk Mengfan Gao. Drugi do mety dopłynął Maciej Kluszczyński. Paweł Tarnowski zajął 15. miejsce, Piotr Myszka 19., a Radosław Furmański 22.

Żeglarstwo -W Laserze na 9. pozycji żegluje Tadeusz Kubiak. Prowadzi Australijczyk Finnian Alexander. A do kolejnego wyścigu ruszyły klasy 49er i 49erFX.

Żeglarstwo - W RS:X kobiet na czele wyścigu są dwie Polki. Prowadzi Małgorzata Białecka, a tuż za nią jest Zofia Noceti-Klepacka.

Żeglarstwo - W grupie złotej RS:X mężczyzn Maciej Kluszczyński płynie na 3. pozycji. Paweł Tarnowski jest 16., Piotr Myszka 22., a Radosław Furmański 23.

Żeglarstwo - W 49er najlepsi Duńczycy Lubeck/Hoffmann Buhl. Drugie miejsce zajęli Hiszpanie Botin/Lopez, a trzecie Niemcy Heil/Ploessel. Polskie załogi zostały zdyskwalifikowane za start na czarnej fladze.

Żeglarstwo - Brytyjki Weguelin/Ainsworth wygrały wyścig w grupie złotej w 49erFX. Aleksandra Melzacka z Kingą Łobodą po słabej końcówce uplasowały się na 16. pozycji.

Żeglarstwo - Wystartowały już też klasy Laser i RS:X.

Żeglarstwo - Tymczasem załoga Melzacka/Łoboda przesunęła się na siódme miejsce.

Żeglarstwo - Niestety, mamy złe informacje z klasy 49er. Obie polskie załogi (Przybytek/Kołodziński i Buksak/Wierzbicki) zostały zdyskwalifikowane w trwającym wyścigu.

Żeglarstwo - Obiecujący początek wyścigu załogi Melzacka/Łoboda. Polki pierwszą boję minęły na 12. pozycji.

Żeglarstwo - Wyruszyły do walki grupy złote w klasach 49er i 49erFX.

Żeglarstwo - Witamy i zapraszamy na relację. Wiatr wieje dziś z siłą 7-8 węzłów. Za pięć minut mają wystartować klasy 49er, 49erFX i Laser.

Relacja rozpocznie się o godz. 12:00.