Mistrzowskie lato w Glasgow i Berlinie - dzień 8. [ZAPIS LIVE]

Mistrzowskie lato w Glasgow i Berlinie - dzień 8. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 09.08.2018, 19:13

Rozpoczynamy drugi tydzień zmagań historycznych mistrzostw Europy. Nasz dorobek medalowy sukcesywnie się powiększa, a my mamy nadzieję, że i dzisiaj nasi sportowcy będą kontynuowali dobrą passę. Zapraszamy!

Relacja na żywo

To koniec naszej dzisiejszej relacji. Finał biegu na 100 metrów przez płotki był ostatnią konkurencją dnia. Dziś bez medalu, ale liczymy na takie jutro!

Gimnastyka sportowa - Zakończyła się rywalizacja trzeciej subdywizji w hali SSE Hydro. Po długim dniu sportowych zmagań pierwsza trójka prezentuje się następująco: pierwsza w rankingu drużynowym jest Rosja z łącznym wynikiem 259.427 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Wielkiej Brytanii z notą 252.496 pkt. Trzecie miejsce należy do Niemiec, którzy uzbierali łącznie 246.094 pkt. Reprezentacja Polski ostatecznie zajęła dopiero 23. miejsce z wynikiem 221.396 pkt i tym samym nie uzyskała kwalifikacji do finału.

Lekkoatletyka - Białorusinka Elwira Hermn z czasem 12,67 mistrzynią Europy! Druga Niemka Pamela Dutkiewicz, trzecia kolejna reprezentantka gospodarzy Cindy Roleder. Kołeczek z czasem 13,11 zajęła 6. miejsce. Dziś Polacy kończą bez medalu, natomiast "swój" dzień mieli Niemcy.

Lekkoatletyka - Stefanidi atakowała trzykrotnie 4.96, ale nie pokonała tego.

Lekkoatletyka - Czekamy na ostatni finał dnia – 100 metrów przez płotki kobiet z Karoliną Kołeczek.

Lekkoatletyka - Andreas Hofmann ze srebrem. Wyniku 87,60 już nie poprawił. Mistrzem - Thomas Rohler, który w ostatniej próbie również się nie poprawił i zdobył złoto z rezultatem 89,47.

Lekkoatletyka - Estończyk Magnus Kirt się nie poprawia i z wynikiem 85,96 z pierwszej próby zdobędzie brąz. Będzie więc Niemiecki dublet, co oznacza, ze gospodarze wyprzedzą nas w klasyfikacji medalowej.

Lekkoatletyka - Niestety spalił Marcin Krukowski i kończy Mistrzostwa Europy na pechowym 4. miejscu. Ostatnią szansą na medal dla Polski będzie dziś Karolina Kołeczek w biegu na 100 metrów przez płotki. To byłaby jednak sensacja, więc prawdopodobnie dziś musimy obejść się bez kolejnego krążka.

Lekkoatletyka - Osłabł na ostatnim okrążeniu Krystian Zalewski i zajął dopiero 7. miejsce. Mistrzm Francuz Mahiedinne Mekhissi-Benabbad z czasem 8:31,66. Zdeklasował rywali. Srebro dla Hiszpana Fernando Carro, a brąz dla Włocha Yohannesa Chappinelliego.

Lekkoatletyka - Kiriakopoulou nie pokonała 4,85. Ma więc srebro, a złoto wędruje do Stefanidi, która tę wysokość pokonała i pobiła tym samym rekord mistrzostw!

Lekkoatletyka - Zaczyna się finał na 3000 metrów z przeszkodami. Na co stać Zalewskiego?

Lekkoatletyka - Krukowski znów nieźle, ale niewystarczająco by się poprawić i zaatakować trzecią pozycję – 82,84. Została mu ostatnia szansa.

Lekkoatletyka - 4,85 na razie nie do pokonania dla obydwu Greczynek. Pierwszy nieudany skok zaliczyła Stefanidi.

Lekkoatletyka - Holly Bradshaw z Wielkiej Brytanii już na pewno z brązem w skoku o tyczce. Poradziła sobie z wysokością 4,75, ale 4,80 to było za dużo. O złoto powalczą Greczynki!

Lekkoatletyka - Za kilka minut rozpocznie się bieg na 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn. O medal walczyć będzie między innymi Krystian Zalewski.

Lekkoatletyka - Krukowski się nie poprawia. Rzucił tym razem 83,28.

Lekkoatletyka - Mistrz świata – mistrzem Europy! Turek Ramil Guliyev nie zawodzi! Zdeklasował rywali z rekordem mistrzostw – 19,76. Drugi z czasem 20,04 Brytyjczyk Nathaneel Mitchell-Blake. Trzeci z rekordem Szwajcarii Alex Wilson.

Lekkoatletyka - Greczynki rozdają karty w skoku o tyczce. Jak na razie 4,80 przekroczyły tylko Ekaterina Stefanidi i Nikoleta Kiriakopoulou.

Lekkoatletyka - Za chwilę czas na finał biegu na 200 metrów mężczyzn!

Lekkoatletyka - Poprawił się Rohler. Rzucił 89,47 m.

Lekkoatletyka - Brytyjka Katharina Johnson-Thompson pobiła siedmiobojowy rekord mistrzostw na 200 metrów (20,88). Wyszła dzięki temu na prowadzenie po pierwszym dniu siedmioboju, gdyż słabo pobiegła Thiam.

Lekkoatletyka - Świetny rzut Krukowskiego! Polak rzucił 84,55 m i jest 4. To oznacza, że wystąpi w wąskim finale. Minus jest taki, że na 9. miejsce zepchnął Mrzygłóda, który żegna się z konkursem.

Lekkoatletyka - Świetnie Cyprian Mrzygłód! Polak rzucił 80,20 m, dzięki czemu awansował na 7. miejsce. Wciąż nie może być jednak pewny awansu do wąskiego finału. Ta sztuka nie udała się już Czechowi Petrowi Frydrychowi - brązowemu medaliście Mistrzostw Świata.

Lekkoatletyka - Świetny rzut Rohlera. Faworyt rzucił 88,02 i wyprzedza swojego rodaka.

Lekkoatletyka - Sylwester Bednarek wystąpi w finale skoku wzwyż! Mniej niż 12 zawodników pokonało 2,25, więc, choć minimum wynosiło 2,27, konkurs kwalifikacyjny został zakończony.

Lekkoatletyka - Słaba próba Krukowskiego. Tylko 76,04, jest 8. tuż za Mrzygłódem.

Lekkoatletyka - Grynienko zrzucił po raz trzeci 2.25. Jego w finale na pewno nie zobaczymy.

Lekkoatletyka - Poprawił się Mrzygłód. Polak rzucił 78,21 m i jest w tej chwili 7.

Lekkoatletyka - Piękny rzut Niemca Andreasa Hofmanna w konkursie oszczepników. 87,60 i obejmuje prowadzenie.

Lekkoatletyka - Bednarek w skoku ostatniej szansy ze sporym zapasem zaliczył 2,25. To oznacza, że jest potencjał!

Lekkoatletyka - Grynienko i Bednarek znów nie skoczyli 2,25. Ostatnia szansa przed nimi.

Lekkoatletyka - Thomas Rohler zaczął od spalonej próby.

Lekkoatletyka - Marcin Krukowski również zaczął dość spokojnie. Jego wynik to 77,83 m. Jest 5. po rzutach 9 zawodników. Mrzygłód jest 7.

Lekkoatletyka - Trwają biegi na 200 metrów do siedmioboju.

Lekkoatletyka - Bednarek i Grynienko zrzucili poprzeczkę o wysokości 2,25 w pierwszej próbie.

Lekkoatletyka - Pierwszy rzut ma za sobą Mrzygłód, ale była to próba bardziej na rozgrzewkę. Uzyskał 76,97 i po rzutach 5 zawodników jest 4.

Lekkoatletyka - Niedługo rozpocznie się finał rzutu oszczepem mężczyzn z Cyprianem Mrzygłódem i Maciejem Krukowskim! Czy będzie kolejny polski medal Mistrzostw Europy?

Lekkoatletyka - Piąte miejsce Patryka Dobka z najlepszym czasem w sezonie 48,59. Wygrał mistrz świata Karsten Warholm z Norwegii z czasem 47,64 (rekord Europy U23). Drugi był Turek Yasmani Copello, a trzeci Irlandczyk Thomas Barr.

Lekkoatletyka - Czas na finał 400 metrów przez płotki z Patrykiem Dobkiem! Czy Polaka stać na medal?

Lekkoatletyka - Grynienko musnął poprzeczkę, ale nie spadła! Jest dalej w grze i finał!

Lekkoatletyka - Znów 2,21 nie pokonał Grynienko, ale na szczęście zrobił to Bednarek.

Lekkoatletyka - Świety-Ersetic również wygrywa swój bieg! Świetny rezultat 51,23! Awans wywalczyła też Holenderka Madiea Ghafoor. "Z czasem" wchodzą zawodniczki z pierwszego biegu. Holenderka Lisanne de Witte i Francuzka Floria Guey.

Lekkoatletyka - Niestety również Sylwester Bednarek zaliczył zrzutkę. Oby nasi reprezentanci się poprawili.

Lekkoatletyka - Maciej Grynienko zrzucił 2,21 w pierwszej próbie.

Lekkoatletyka - Kapitalny finisz Baugmart-Witan! Pobiegła niemal odwrotnie do koleżanki ze sztafety i z rekordem życiowym 51,35 wygrała swój bieg! Drugie miejsce zajęła Agne Serksniene z Litwy.

Lekkoatletyka - Pchnięcie kulą do siedmioboju wygrała z rekordem życiowym 15,21 belgijska faworytka Nafissatou Thiam. Prowadzi ona w całym siedmioboju, mając na koncie 3026 punktów.

Lekkoatletyka - Bieg wygrała Brytyjka Laivai Nielsen z czasem 51,21. Druga była Greczynka Maria Belibasaki.

Lekkoatletyka - Dobrze biegła Hołub-Kowalik, ale opadła z sił na ostatniej prostej i z pierwszego miejsca spadła na 5. Niestety nie zobaczymy jej w finale.

Lekkoatletyka - Bednarek i Grynienko pewnie pokonali 2,16 w pierwszej próbie.

Lekkoatletyka - Za chwilę półfinały biegu na 400 metrów kobiet. W pierwszym pobiegnie Małgorzata Hołub-Kowalik, w drugim Iga Baugmart-Witan, a w trzecim Justyna Święty-Ersetic.

Lekkoatletyka - Bardzo dobry bieg Karoliny Kołeczek! Polka zajęła trzecie miejsce z najlepszym w sezonie czasem 12,94. By rozstrzygnąć czy wejdzie "z czasem" potrzebne było rozszerzenie wyniku do tysięcznych części sekundy. I to Polka była o włos lepsza od Belgijki Eline Bergins, więc pobiegnie w finale! Ostatni bieg wygrała Niemka Pamela Dutkiewicz z czasem 12,71. Do finału awansowała też Holenderka Nadine Visser, a podobnie jak Polka "z czasem" Niemka Lobe.

Lekkoatletyka - Grynienko i Bednarek pewnie zaczęli. Pokonali 2.11 m w pierwszej próbie. To była jednak mocno rozgrzewkowa wysokość.

Lekkoatletyka - Została w blokach Klaudia Siciarz i tego nie dało się już odrobić. Polka zajęła 6. miejsce i odpada z rywalizacji. Bieg z czasem 12,76 wygrała Elwira Herman z Białorusi. Druga była Francuzka Solene Ndame.

Gimnastyka sportowa - W hali SSE Hydro rozpoczyna się właśnie rywalizacja trzeciej subdywizji. Przypomnijmy, że aktualnie na prowadzeniu znajdują się Holendrzy z wynikiem 239.393 pkt.

Lekkoatletyka - Zaczynają się kwalifikacje skoku wzwyż mężczyzn. W grupie A jest Sylwester Bednarek, w grupie B Maciej Grynienko. Minimum wynosi 2,27 m.

Lekkoatletyka - Pierwszy bieg półfinałowy wygrywa Niemka Cindy Roleder z czasem 12,83. Druga była broniąca tytułu Białorusinka Alina Tałaj.

Lekkoatletyka - Za chwilę rozpoczną się półfinały biegu na 100 metrów przez płotki kobiet. W drugim biegu zobaczymy Klaudię Siciarz, a w trzecim Karolinę Kołeczek.

Lekkoatletyka - Zaczyna się finał skoku o tyczce kobiet. Niestety w eliminacjach odpadła Justyna Śmietanka.

Lekkoatletyka - Trwa pchnięcie kulą do siedmioboju kobiet. Niestety w Berlinie nie ma polskich wieloboistek.

Pływanie - Rosja zdobywa złoto i wygrywa klasyfikację medalową. 3:54,22 to czas czwórki: Fesikova, Efimova, Chimrova i Kameneva. Srebro dla Dunek, brąz dla Wielkiej Brytanii! To już koniec zmagań na ME! Dziękujemy za te 7 dni, podczas których śledziliście z nami te mistrzostwa! Zapraszamy na emocje z lekkoatletyką!

Lekkoatletyka - Zaczyna się sesja wieczorna w Berlinie! Czekamy na kolejne polskie medale!

Pływanie - Brytyjczycy wygrywają z czasem 3:30,44. Ich dominacja nie podlegała dyskusji. Pyle, Peaty, Guy i Scott byli lepsi od Rosjan o 1,5 sekundy. Na trzeciej lokacie Niemcy.

Pływanie - No to Włochy jeszcze dokładają do kolekcji! Simona Quadarella z czasem 4:03,35 i złotym medalem. Srebro dla Ajny Kesely z Węgier, a w końcu brąz dla Holly Hibbott. Mistrzostwa zakończą sztafety 4x100 metrów stylem zmiennym.

Pływanie - Ostatni wyścig indywidualny tegorocznych zawodów! 400 metrów stylem dowolnym kobiet już przed nami.

Pływanie - I znowu pora na dekoracje. Wracamy o 18:50.

Pływanie - Ani na chwilę nie było wiadomo, kto tutaj wygra, bo walka Veraszto z Litchfieldem była bardzo zacięta. Ostatecznie jednak lepiej wytrzymał to Węgier i on ma złoto, a Brytyjczyk musi się zadowolić srebrem. Brąz dla Hiszpana Ramona Ponsa.

Pływanie - A już za chwilę najdłuższy finał dzisiejszego dnia. 400 metrów stylem zmiennym mężczyzn. Będzie to prawdopodobnie pojedynek Davida Veraszto z Maxem Litchfieldem.

Pływanie - Piękny dzień reprezentacji Włoch! Mamy rekord Europy Margherity Panzierry - 2:06,18! Druga Daria Ustinova, na trzeciej lokacie Katalin Burian.

Pływanie - Wracamy na 200 metrów stylem grzbietowym kobiet. Przed nami czwarty finał dnia. Po nim będziemy już na półmetku.

Pływanie - 15 minut przerwy od pływackich emocji. Przed nami dekoracje.

Pływanie - Niestety, mocno zaczął Konrad, ale potem mocno osłabł i jest dopiero na 6. miejscu - 51,72. Złoto dla Włocha Piero Codii, srebrny Mehdi Metella i w końcu brązowy James Guy. Przepadli Węgrzy - Cseh i Milak poza miejscami medalowymi.

Pływanie - No to może szczęśliwa trójka polskich medali? Tor 3 w wyścigu finałowym na 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn Konrad Czerniak!

Pływanie - Yulia Efimowa spokojnie płynie po swoje kolejne złoto. 29,81 to czas Rosjanki. Odstawia o pół sekundy Imogen Clark i Ariannę Castaglioni.

Pływanie - Ostatnią konkurencją z reprezentantem Polski będzie finał 100 metrów motylkiem mężczyzn z Konradem Czerniakiem, ale najpierw finał stylu klasycznego kobiet na dwukrotnie krótszym dystansie.

Pływanie - Dużo piany, dużo piany... a potem zwycięstwo Benjamina Prouda. Planowane złoto gospodarzy. 21,34 Brytyjczyka. Niestety, Paweł Juraszek dopiero 8. Gdyby popłynął, jak wczoraj... miałby brąz...

Pływanie - 50 metrów stylem dowolnym mężczyzn - to drugi finał dzisiejszego dnia. Paweł Juraszek wystąpi w finale i popłynie na torze drugim. Awansował do niego z 5. czasem - 21,67

Pływanie - Szybkie i niesłychanie wyrównane ściganie! 25,16 Sary Sjoestrem i to ona ze złotem. Srebro dla Dunki Emile Beckmann i w końcu brąz przypada Kimberly Buys. Anna Dowgiert na 7. miejscu z rezultatem 26,18

Pływanie - No to bez zbędnej zwłoki zaczynamy! Anna Dowgiert na torze pierwszym w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym kobiet. Pierwsze trzy finały dzisiaj to zmagania sprinterskie!

Pływanie - Wszystko co dobre, szybko się kończy? Przez ostatnie dni emocjonowaliśmy się zawodami pływackimi w Glasgow. Teraz pora na ostatnią sesję finałową mistrzostw Europy, w której wystąpi trójka reprezentantów Polski i to... już niebawem! 17:45 – 50 metrów motylkiem kobiet – Anna Dowgiert - Finał 17:50 – 50 metrów dowolnym mężczyzn- Paweł Juraszek – Finał 18:00 – 100 metrów motylkiem mężczyzn – Konrad Czerniak - Finał

Gimnastyka sportowa - Przed nami przerwa, a po niej występy ostatniej subdywizji, które zobaczymy ok. 19:30.

Gimnastyka sportowa - W hali SSE Hydro zakończyła się właśnie rywalizacja drugiej subdywizji. Faworytami na ten moment są Holendrzy z łącznym wynikiem 239.393 pkt. Drugie miejsce zajmują reprezentanci Izraela, którzy uzbierali 238.692 pkt. Trzecią najlepszą drużyną na chwile obecną są Węgrzy z wynikiem 238.593 pkt. Polacy zajmują 11. miejsce z łączną notą 221.396 pkt. Już na ten moment wiadomo, że niestety Biało-Czerwoni nie uzyskają awansu do finału.

Gimnastyka sportowa - Polacy na kółkach podobnie jak na poprzednich przyrządach zajęli odległe miejsca. Najlepszy wynik wśród Biało-Czerwonych uzyskał Piotr Wieczorek. Polak zdobył 12.600 pkt i tym samym uplasował się na 25. miejscu. Sebastian Gawroński uzyskał wynik 12.066 pkt, co dało dopiero 36. miejsce. Najsłabiej poszło Filipowi Sasnalowi, który zajął odległe 43. miejsce z wynikiem 11.900 pkt. Reprezentanci Polski obecnie zajmują 11. miejsce z łącznym wynikiem 221.396 pkt.

Gimnastyka sportowa - Kolejne nieudane występy Biało-Czerwonych, tym razem na koniu z łękami. Odległe 31. miejsce zajął Piotr Wieczorek, którego wynik na przyrządzie to 12.533 pkt. Dawid Węglarz uplasował się na 39. miejscu z wynikiem 11.866 pkt. Najgorzej poszło Łukaszowi Borkowskiemu, który zajął dopiero 48. miejsce. W hali SSE Hydro ostatnie występy drugiej subdywizji i ostatnia szansa dla Polaków, aby poprawić swój drużynowy wynik. Obecnie nasi reprezentanci zajmują 13. miejsce.

Gimnastyka sportowa - Za nami ćwiczenia wolne. Łukasz Borkowski wypadł najlepiej z Biało-Czerwonych niemniej jednak uplasował się dopiero na 22. miejscu z wynikiem 13.100 pkt. Piotr Wieczorek oraz Sebastian Gawroński zajęli bardzo odległe miejsca (42. i 43.) uzyskując odpowiednio 11.966 pkt i 11.900 pkt. Biało- Czerwoni już niedługo zaprezentują się na czwartym przyrządzie, mianowicie na koniu z łękami.

Gimnastyka sportowa - Nieudany występ Biało-Czerwonych na drążku. Nasi reprezentanci uplasowali się odpowiednio 19. miejsce Sebastiana Gawrońskiego, który uzyskał wynik 12.500 pkt. 25. miejsce Łukasza Borkowskiego z notą 12.033 pkt oraz 34. miejsce Filipa Sasnala, który zdobył zaledwie 11.333 pkt. Przed nami ćwiczenia wolne i kolejne występy Polaków.

Gimnastyka sportowa - Reprezentanci Polski rywalizowali na poręczach. Ponownie najlepszy był Sebastian Gawroński, który obecnie zajmuje 9. miejsce z wynikiem 13.333 pkt. Pozostałe dwa występy naszych zawodników to 21. miejsce zajmowane przez Filipa Sasnala, którego wynik na poręczach to zaledwie 12.800 pkt. Piotr Wieczorek zajmuje w tym momencie bardzo odległe 36. miejsce z wynikiem 11.366 pkt.

Gimnastyka sportowa - Jesteśmy po serii skoków w wykonaniu Polaków. Najlepszy okazał się być Sebastain Gawroński, który za swój skok uzyskał 13.516 pkt i obecnie zajmuje 7. miejsce. Łukasz Borkowski otrzymał niższy wynik, bo 13.100 pkt. Zdecydowanie najgorzej poszedł skok w wykonaniu Piotra Wieczorka, którego wynik to zaledwie 12.000 pkt.

Gimnastyka sportowa - Rozpoczęła się rywalizacja drugiej subdywizji. Wśród zawodników zobaczymy Polaków walczących na przyrządach o awans do finału.

Gimnastyka sportowa - Zakończyła się rywalizacja seniorów pierwszej subdywizji. Na ten moment prowadzenie objęli Węgrzy z łącznym wynikiem 238.593 pkt. Drugie miejsce zajmują reprezentanci Białorusi z dorobkiem punktowym 232.428 pkt. Na trzeciej pozycji uplasowali się Grecy z wynikiem 230. 394 pkt. Już o 15 rozpocznie się rywalizacja w drugiej subdywizji, w której o awans do finału powalczą Polacy.

Skoki do wody - Andrzej Rzeszutek zajął ostatnie 12 miejsce, które daje mu awans do finału skoków z 3-metrowej trampoliny. Polak zdobył 329,35 pkt. Drugi z naszych zawodników zajął 14 miejsce z wynikiem 313,70 pkt. Najlepszy okazał się Rosjanin Ilia Zakharov - 508,10 pkt.

Skoki do wody - Trwają eliminacje skoków z 3-metrowej trampoliny z udziałem dwóch reprezentantów Polski - Kacpra Lesiaka oraz Andrzeja Rzeszutka.

Lekkoatletyka - Na Stadionie Olimpijskim trwa teraz tylko skok wzwyż do siedmioboju. Za pół godziny wystartują kwalifikacje rzutu oszczepem kobiet, jak wiemy, bez reprezentantek Polski.

Lekkoatletyka - Adam Kszczot w znanym już, profesorskim stylu, wygrywa ostatnią serię i jako trzeci z biało-czerwonych awansuje do półfinału.

Lekkoatletyka - Brawa dla Mateusza Borkowskiego! Polak wygrywa swój bieg i awansuje do półfinału. Czekamy już tylko na Adama Kszczota, który wystartuje w ostatniej, czwartej serii.

Lekkoatletyka - Niestety, Daria Zabawska nie awansuje do finału rzutu dyskiem. W ostatniej próbie tylko 53,94 m i zajmuje przedostatnie miejsce w grupie B.

Lekkoatletyka - Bardzo kontaktowy był pierwszy bieg eliminacyjny, ale dla nas najważniejsze, że Rozmys zdołał przepchnąć się na drugie miejsce i wchodzi o półfinału. W drugim biegu zobaczymy Mateusza Borkowskiego.

Lekkoatletyka - A na bieżni 4 serie eliminacyjne na 800 m. W pierwszej zobaczymy Michała Rozmysa. Aby awansować do półfinału trzeba znaleźć się w czołowej trójce, lub mieć jeden z 4 najlepszych wyników spośród przegranych.

Pływanie - Polki dziesiąte z czasem (4:04.49) i również bez awansu

Lekkoatletyka - Daria Zabawska spaliła drugą próbę. Już tylko jedna szansa na wywalczenie awansu. Trzeba będzie rzucić powyżej 56 metrów.

Lekkoatletyka - Daria Zabawska rozpoczęła eliminacje rzutu dyskiem od 52,26 m. Zdecydowanie trzeba się poprawić.

Pływanie - Męska sztafeta bez awansu do finału (3:39.33) i dopiero 11. miejsce

Lekkoatletyka - Artur Noga zajmuje 5. miejsce w drugim biegu eliminacyjnym, ale czas 13.71 s daje mu awans do półfinału.

Lekkoatletyka - Przed nami dwa biegi eliminacyjne na 110 m przez płotki. Damiana Czykiera nie zobaczymy, bowiem jest on już automatycznie w półfinale. W drugim biegu zobaczymy za to Artura Nogę. Wchodzi pierwszych 4 + 4 z czasami.

Pływanie - A za moment deser czyli sztafety 4x100m stylem zmiennym kobiet i mężczyzn. Oczywiście z udziałem Polski

Pływanie - Niestety żadnej z naszych dziewczyn nie udało się przejść do półfinału

Lekkoatletyka - Rozpoczęły się kwalifikację skoku w dal kobiet, niestety bez reprezentantek Polski. Na razie żadnej z zawodniczek nie udało się uzyskać wymaganej odległości 6.67 m.

Pływanie - Niestety Ola Knop wypadła podobnie jak Georges. Ostatnie miejsce i czas (4:27.09)

Pływanie - Dużo lepszy czas uzyskała Ola Polańska, która zajęła w swoim starcie szóste miejsce (4:22.02)

Pływanie - Daniela Georges wygrywa trzyosobowy wyścig z czasem (4:27.15). Zobaczymy co to da

Lekkoatletyka - Nafi Thiam z ostatnim miejscem w swojej serii biegu na 100 m przez płotki i z 14. pozycją w klasyfikacji generalnej po pierwszej konkurencji. Prowadzi Niemka Grauvogel, która jako jedyna zeszła poniżej 13 sekund.

Pływanie - Teraz 400m stylem dowolnym kobiet z udziałem trzech Polek - Danieli Georges, Oli Knop i Oli Polańskiej

Pływanie - Dawid Szwedzki uzyskał ósmy czas w swoim występie (4:23.69) i raczej nie awansuje do dalszych zmagań.

Lekkoatletyka - Na bieżni trwa pierwsza konkurencja siedmioboju - bieg na 100 m przez płotki. Faworytka może być tylko jedna.

Lekkoatletyka - Tylko wspomniane Niemki - Vita i Shaft, oraz Włoszka Osakue, zdołały awansować do finału rzutu dyskiem z dużym Q. Czekamy zatem na występ Darii Zabawskiej.

Pływanie - Za chwilę rozpocznie się ostatnia seria eliminacyjna tych mistrzostw. Na początek 400m stylem zmiennym panów z Dawidem Szwedzkim w stawce

Lekkoatletyka - Jako pierwsze w Berlinie zaprezentują się dzisiaj dyskobolki. Minimum kwalifikacyjne do finału wynosi 58.50 m. W grupie zobaczymy m.in. Claudine Vitę czy Shanice Kraft. Grupa B z Darią Zabawską rozpocznie o 11:00.

Arkadiusz Kubiak

Z wykształcenia dziennikarz i hispanista. Zagorzały fan lekkiej atletyki, olimpizmu i kina. Na igrzyska24 od 2012 roku, pisząc głównie o Królowej Sportu i taekwondo olimpijskim. Kiedyś łodzianin, obecnie sofijczyk.