WT: słaby dzień polskich par

• Data publikacji: 08.08.2018, 19:24

Obecnie rozgrywane są dwa turnieje. Jednak w środę każda z naszych par zakończyła porażką, co oznaczało koniec udziału dla danego duetu.

Jako pierwsze do gry w turnieju czterogwiazdkowym w Moskwie weszły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska. Polki w pierwszej rundzie kwalifikacji miały wolny los, natomiast w drugiej musiały zmierzyć się z Brazylijkami. Nasze reprezentantki dobrze rozpoczęły to spotkanie, od wygranej partii. Później jednak skuteczniejsze były rywalki. Para Elize Maia i Maria Clara wygrały dwa kolejne sety i zwyciężyły 2:1.

Podobny los w Moskwie spotkał dwie męskie pary. Zarówno Mariusz PrudelJakub Szałankiewicz, jak i Maciej RudolKacper Kujawiak mieli wolny los i zaczynali od drugiej rundy. Ta druga para nie ugrała nawet seta, Polacy przegrali w dwóch partiach i dość szybko zakończyli udział. Prudel/Szałankiewicz wygrali pierwszego seta, ale w kolejnych było coraz gorzej i Litwini szybko się uporali z naszymi zawodnikami.

W Moskwie w grze pozostali już tylko Grzegorz FijałekMichał Bryl, którzy jutro rozpoczną zmagania w turnieju głównym.

W tym samym czasie rozgrywany jest także jednogwiazdkowy turniej w Vaduz. Pierwszego dnia w kwalifikacjach wystąpiły Marta DudaMarta Łodej. Polki rozegrały dwa mecze. W pierwszym spotkaniu po blisko godzinnym boju okazały się lepsze, wygrywając na przewagi w tie-breaku 18:16. Drugi mecz natomiast gładko przegrały, zdobywając w dwóch partiach w sumie 21 punktów.

W Vaduz Agata CeynowaMartyna Kłoda rozpoczną jutro turniej główny, a Martin ChiniewiczMichał Korycki w kwalifikacjach. W turnieju głównym wystąpią także Mateusz PaszkowskiMateusz Łysikowski.

Wyniki biało-czerwonych w Moskwie:

Elize Maia/Maria Clara (Brazylia) - Gruszczyńska/Gromadowska (Polska) 2:1 (17:21, 21:18, 15:6)
Prudel/Szałankiewicz (Polska) - Rumsevicius/Kazdailis (Litwa) 1:2 (21:17, 12:21, 10:15)
Rudol/Kujawiak (Polska) - Winter/Horl (Austria) 0:2 (17:21, 16:21)