ME: Polki daleko w jeździe na czas

• Data publikacji: 08.08.2018, 12:36

W Glasgow odbyła się indywidualna jazda na czas kobiet. Złoty medal zdobyła Holenderka Ellen van Dijk. Druga była inna z "Pomarańczowych" Anna van der Breggen. Brązowy medal zdobyła Niemka Trixi Worrack. Anna Plichta i Katarzyna Pawłowska uplasowały się w drugiej dziesiątce.

Trasa jazdy na czas liczyła 32 kilometry i była płaska. Utrudnieniem dla zawodniczek była deszczowa pogoda. Ellen van Dijk świetnie wywiązała się z roli głównej faworytki. Van Dijk była najszybsza na wszystkich punktach pomiaru i została mistrzynią Europy trzeci raz z rzędu. Przewaga Van Dijk nad Anną van der Breggen przez całą trasę nie była duża. Ostatecznie Ellen van Dijk pokonała swoją rodaczkę zaledwie o 2 sekundy. Van Dijk uzyskała łączny wynik 41:39.

Brązowy medal zdobyła Trixi Worrack. Niemka uzyskała czas 42:48. Anna Plichta zajęła 16. miejsce z czasem 45:14. Katarzyna Pawłowska była 20. z wynikiem 46:04.