Pływanie ME: czwórka w półfinale, a sztafeta mieszana 4x100m st. dowolnym w finale!

• Data publikacji: 08.08.2018, 11:49

Przedostatni dzień pływackich Mistrzostw Europy, które odbywają się w Glasgow dobrze rozpoczął się dla Pawła Juraszka, Anny Dowgiert, Jana Świtkowskiego i Konrada Czerniaka. Całą czwórkę zobaczymy w półfinałach na różnych dystansach. Awans do finału uzyskała sztafeta mieszana 4x100m st. dowolnym.

Paweł Juraszek, który wystartował na 50m stylem dowolnym, w swoim wyścigu z czasem (21.81) zajął drugie miejsce i ostatecznie z czwartym rezultatem awansował do półfinału. Również na 50m, lecz motylkiem bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Dowgiert. W swoim starcie uzyskała trzeci wynik (26.130, i w sumie z szóstym wpłynęła do półfinału.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie w stylu motylkowym świetnie spisali się Jan Świtkowski oraz Konrad Czerniak. Pierwszy z nich, który był piąty w swoim wyścigu (52.83) zajął ostatecznie piętnastą lokatę. Natomiast Czerniak wygrał swój wyścig eliminacyjny z czasem (51.84) i został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. Dzięki takim wynikom, obu panów zobaczymy w półfinale.

Awansu nie uzyskali niestety: Weronika Hallmann (50m klasykiem), Agata Naskręt i Weronika Górecka (200m grzbietem), Paweł Sendyk i Konrad Czerniak (50m dowolnym), Michał Chudy (100m motylkiem).