Droga do Tokio [ZAPIS LIVE] #7
Sailing Energy/Aarhus 2018

Droga do Tokio [ZAPIS LIVE] #7

  • Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 08.08.2018, 14:50

To już decydująca faza walki o olimpijskie przepustki. O poprawę swoich pozycji będą walczyli Polacy w klasach 49er, 49erFX, Laser i Laser Radial. Mamy nadzieję, że uda się płynnie przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi.

Relacja na żywo

Żeglarstwo - Nie ma niestety wyników z grupy srebrnej w Finnie. Podamy je jutro, a na dziś kończymy naszą relację.

Żeglarstwo - Przed najlepszymi zawodnikami w Finnie już tylko wyścig medalowy. Jednak już teraz wiemy kto zakwalifikował się na igrzyska. Są to: Szwecja, Nowa Zelandia, Węgry, Holandia, Kanada, Argentyna, Turcja i Wielka Brytania.

Żeglarstwo - Czekamy jeszcze, aż zmagania zakończą żeglarze w grupie srebrnej w Finnie.

Żeglarstwo - Zakończył się właśnie wyścig w Finnie (grupa złota), który wygrał Szwed Max Salminen. Mikołaj Lahn był 15., a Piotr Kula 30.

Żeglarstwo - Winni jesteśmy państwu wyniki grupy srebrnej w Laserze. Filip Ciszkiewicz zajął 15. miejsce, Jakub Rodziewicz 43., a Dawid Kania 26.

Żeglarstwo - To był ostatni wyścig na dziś grupy złotej w Laserze Radialu, pytanie czy organizatorzy będą chcieli jutro przeprowadzić wyścigi, czy zostanie już tylko wyścig medalowy. Jeśli prawidłowa będzie ta druga opcja to oznacza, ze mamy kwalifikację olimpijską do Tokio, którą wywalczyła Magdalena Kwaśna w Laserze Radialu.

Żeglarstwo - Włoszka Silvia Zennaro wygrała w grupie złotej w Laserze. Polki zaprezentowały się słabo: Anna Barwińska uplasowała się na 30. pozycji, a Magdalena Kwaśna na 32.

Żeglarstwo - Nie będzie dziesiątego wyścigu w klasie Laser. To oznacza, że prawdopodobnie kończy się faza finałowa, choć na potwierdzenie będziemy musieli poczekać.

Żeglarstwo - W klasie 470 mężczyzn poza wyścigiem grupy srebrnej do rozegrania został tylko wyścig medalowy. My już znamy kraje, które wywalczyły awans na igrzyska. Należą do nich: Szwecja, Francja, Australia, Hiszpania, USA, Włochy, Wielka Brytania i Nowa Zelandia.

Żeglarstwo - Najszybszy w Laserze (grupa złota) okazał się Hermann Tomsgaard z Norwegii. Tadeusz Kubiak przekroczył linię mety na 39. pozycji.

Żeglarstwo - Załoga Sapiejka/Janowczyk zajęła 14. miejsce. w grupie srebrnej w klasie 470. Najlepsi byli Francuzi Ponthieu/Eliott.

Żeglarstwo - W klasie 49er na nasze nieszczęście wyścig został przerwany.

Żeglarstwo - W 49er polskie załogi żeglują na dobrych pozycjach. Przybytek z Kołodzińskim zajmują 5. miejsce, a Buksak z Wierzbickim 7.

Żeglarstwo - W drugim dzisiejszym wyścigu grupy srebrnej w 49erFX siostry Zielińskie zajęły 15. pozycję. Najlepsze okazały się Szwedki Wester/Netzler.

Żeglarstwo - W grupie srebrnej w Finnie najlepszy był Rosjanin Arkadyi Kistanov. Łukasz Lesiński ukończył rywalizację na 13. pozycji, a Andrzej Romanowski na 32.

Żeglarstwo - Magdalena Kwaśna płynie na 20. pozycji w grupie złotej w Laserze Radialu. Agata Barwińska jest 26.

Żeglarstwo - Piotr Kula skończył wyścig w klasie Finn na 9. miejscu. Wygrał go Turek Alican Kaynar. Mikołaj Lahn zajął 38. miejsce.

Żeglarstwo - Dzień zakończyły już załogi w klasie 49erFX. Trzeci wyścig wygrały Austriaczki Frank/Abicht przed Brytyjkami Weguelin/Ainsworth. Aleksandra Melzacka z Kingą Łobodą zajęły swoje najgorsze 27. miejsce.

Żeglarstwo - W klasie 470 (grupa złota) najlepsi byli Malezyjczycy Norizan/Abdul Aziz. W pokonanym polu zostawili Japończyków Isozaki'ego/Takayanagi'ego oraz Hiszpanów Hernandeza i Garcię.

Żeglarstwo - Bardzo dobrze zaczął wyścig Piotr Kula, ale teraz spadł na 6. lokatę. Mikołaj Lahn płynie na 43. miejscu. Liderem jest Holender Pieter-Jan Postma. W 49erFX załoga Melzacka/Łoboda plasuje się na 23. miejscu. Prowadzą Austriaczki Frank/Abicht.

Żeglarstwo - Pojawiły się wyniki drugiego wyścigu grupy srebrnej w 49er. Triumfowali w nim Austriacy Bildstein/Hussl przed załogą z Australii Gilmour/Donaldson i Belgii Lefebvre/Pelsmaekers.

Żeglarstwo - Wystartowały też grupy złote w Finnie i 49erFX z reprezentantami Polski.

Żeglarstwo - Trwa rywalizacja w grupie złotej 470 mężczyzn. Obecnie na czele znajduje się załoga Hernandez/Garcia z Hiszpanii.

Żeglarstwo - Przerwano również wyścig w grupie złotej w Laserze, w której rywalizuje Tadeusz Kubiak.

Żeglarstwo - w 49erFX wyścig wygrały Holenderki Offerman/Janmaat. Polki dopłynęły do mety na 4. miejscu.

Żeglarstwo - Wyścig w klasie Laser Radial został przerwany.

Żeglarstwo - Rywalizują już także panie w grupie złotej w Laserze Radialu, a w 49erFX załoga Melzacka/Łoboda żegluje na 4. pozycji.

Żeglarstwo - W grupie srebrnej klasy 49erFX siostry Zielińskie uplasowały się na 8. miejscu. Wygrały siostry Munte Carrasco z Hiszpanii.

Żeglarstwo - Dużo lepsze otwarcie przez załogę Melzacka/Łoboda. Na pierwszej boi Polki zajmują trzecią lokatę.

Żeglarstwo - Ruszyły grupy złote w 49erFX i Laserze i srebrna w 49er.

Żeglarstwo - W grupie srebrnej 49er pierwsze miejsce dla Irlandczyków Seatona i Guilfoylea. Za nimi znaleźli się Australijczycy Gilmour/Donaldson i Amerykanie Ryan/Henken.

Żeglarstwo - Swój wyścig zakończyła też grupa srebrna 49er. Wyniki podamy, jak tylko się pojawią. Na wodzie rywalizuje teraz grupa srebrna w 49erFX.

Żeglarstwo - Polska załoga ostatecznie uplasowała się na 22. pozycji. Najlepsza była załoga z Holandii Bekkering/Duetz.

Żeglarstwo - Nie najlepszy początek załogi Melzacka/Łoboda. Pierwszą boję minęły na 24. pozycji.

Żeglarstwo - I ruszył pierwszy dzisiejszy wyścig. Grupa złota w 49erFX jest już na trasie, w której startuje załoga Melzacka/Łoboda.

Żeglarstwo - Rozpoczęto procedurę startową grupy złotej w klasie Finn, która ma ruszyć na trasę o 16:00.

Żeglarstwo - Grupa srebrna nie ruszy o tej porze. Zobaczymy czy za 15 minut wystartuje grupa złota.

Żeglarstwo - Dziewięć minut później na starcie pojawi się grupa złota.

Żeglarstwo - Pojawiła się nadzieja. O 15:06 ma wystartować grupa srebrna w klasie 49erFX.

Żeglarstwo - Wiatr nadal jest za słaby, by można było normalnie rywalizować.

Żeglarstwo - Już prawie dwie godziny oczekiwania i pewnie jeszcze to potrwa. Pytanie czy dzisiaj zobaczymy jakiś ściganie.

Żeglarstwo - Według planu mają dziś zakończyć się wyścigi finałowe w 470 mężczyzn, Laserze, Laserze Radialu i Finnie.

Żeglarstwo - Wciąż załogi nie pojawiły się na wodzie.

Żeglarstwo - W klasie 470 znamy już osiem krajów, które wystąpią w Tokio. Będą to (poza gospodyniami): Chiny, Francja, Wielka Brytania, Grecja, Włochy, Izrael, Słowenia i Hiszpania.

Żeglarstwo - Sytuacja się nie poprawia. Wygląda na to, że czeka nas długie oczekiwanie.

Żeglarstwo -W obecnej chwili możemy liczyć na cztery przepustki na igrzyskach. Na miejscach premiowanych awansem są: Paweł Tarnowski (RS:X), Zofia Noceti-Klepacka (RS:X), Magdalena Kwaśna (Laser Radial) i załoga Przybytek/Kołodziński (49er). Dziewięć punktów do pozycji dającej awans traci załoga Melzacka/Łoboda (49erFX).

Softball - Huragan u wybrzeży Japonii storpedował dzisiejsze zmagania na Mistrzostwach Świata w Chibie. Przez ulewny deszcz i silny wiatr rozegrano tylko 4 z 8 zaplanowanych dziś spotkań. Udało się między innymi rozegrać starcie Amerykanek z Portoryko wygrane 8-1, przez broniące tytułu softballistki z USA oraz mecz Meksyku z Tajwanem wygrany 4-3 przez tę pierwszą drużynę. Dziś miała się zakończyć faza grupowa, a jutro planowany był dzień przerwy, ale w związku z odwołaniem czterech dzisiejszych spotkań, organizatorzy spróbują rozegrać je jutro. Wkrótce na naszej stronie więcej szczegółów.

Żeglarstwo - Przez problemy z pogodą na siedmiu wyścigach zakończyły się regaty w klasie 470 kobiet. Do rozegrania został tylko wyścig medalowy. Niestety, nie znalazła się w nim załoga Skrzypulec/Ogar i straciła szansę na medal, ale też na olimpijską przepustkę. Zakończyła zawody na 18. miejscu.

Żeglarstwo - W dalszym ciągu nie mamy żadnych informacji.

Żeglarstwo - Na razie nie mamy informacji, o której godzinie rozpocznie się ściganie. Wiatr wieje dziś z prędkością 5-6 węzłów.

Żeglarstwo - Niestety, żaden z wyścigów nie rozpocznie się o 12:00. Wszystkie starty są przesunięte.

Z naszą relacją z MŚ w Aarhus startujemy o godz. 12:00.

Jakub Łosiak

Wielki fan sportu, a w szczególności piłki nożnej, siatkówki i kolarstwa. Poza tym na portalu zajmuję się żeglarstwem i kombinacją norweską.