Mistrzowskie lato w Glasgow i Berlinie - dzień 7. [Zapis LIVE]

Mistrzowskie lato w Glasgow i Berlinie - dzień 7. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 08.08.2018, 21:30

Lekkoatletyczne mistrzostwa rozpoczęły się dla nas fantastycznie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc i dzisiaj z nadziejami będziemy patrzeć nie tylko w stronę Berlina, ale i w stronę Glasgow.

Relacja na żywo

To koniec naszej dzisiejszej relacji. Bardzo udanej z powodu złotego medalu Pauliny Guby w pchnięciu kulą, a także srebrnego Radosława Kawęckiego. Zapraszamy serdecznie jutro!

Lekkoatletyka - Czapki z głów przed tymi panami! Dziesięcioboiści zakończyli swoje zmagania biegiem na 1500 metrów. Wygrał go Francuz Ruben Gado, który podobnie jak wielki faworyt Kevin Mayer, nie zaliczył żadnej próby w skoku w dal. Złoty medal w dziesięcioboju zdobył Arthur Abele (8431 pkt.), srebro dla Ilji Szkureniowa (8321 pkt.), a brąz zdobył Witali Żuk (8290 pkt.). Paweł Wiesiołek był 13. z wynikiem 7696 pkt.

Lekkoatletyka - Za moment dziesięcioboiści ruszą do biegu na 1500 metrów. Zwieńczy on dwudniowe i piekielnie trudne zmagania wieloboistów. Paweł Wiesiołek jest obecnie na 15. miejscu. Prowadzi Niemiec Arthur Abele.

Lekkoatletyka - Katarzyna Rutkowska nie dobiegła do mety biegu na 10000 metrów. Wygrała reprezentantka Izraela Lonah Chemtai Salpeter z czasem 31:43,29. Medale odbiorą również Holenderka Susan Krumins i Szwedka Meraf Bahta.

Lekkoatletyka - Wiele emocji przysparzają zmagania lekkoatletów! Po finale pchnięcia kulą kobiet mamy potwierdzenie tego w końcówce finału rzutu dyskiem mężczyzn. Andrius Gudzius ostatnią próbą na 68,46 wyprzedził Daniela Stahla. Brązowy medal zdobył Lukas Weisshaidinger.

Lekkoatletyka - Tomasz Jaszczuk był pięć centymetrów od srebrnego i brązowego medalu. Przypomnijmy, że Polak w ostatniej próbie skoczył 8,08. Drugi Niemiec Fabian Heinle i trzeci Ukrainiec Serhii Nykyforow skoczyli dzisiaj 8,13. Złoto dla Greka Militadisa Tentoglou z wynikiem 8,25. NIE MA MEDALU, ALE WIELKIE BRAWA DLA JASZCZUKA!

Lekkoatletyka - INFORMACJA DNIA! Paulina Guba zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą, sprawiając niespodziankę. 19,33 w ostatniej, decydującej próbie i zwycięstwo. Druga Christina Schwanitz z wynikiem 19,19, a trzecia Aliona Dubitskaja - 18,81. Klaudia Kardasz ze świetnym rezultatem 18,48 zajęła czwarte miejsce, które jest bardzo dobrym wynikiem! BRAWO DLA NASZYCH PAŃ!!!

Lekkoatletyka - TOMASZ JASZCZUK PIĘĆ CENTYMETRÓW OD MEDALU! PIĘKNY SKOK I 8.08. NIESTETY, JEST TO CZWARTE MIEJSCE! POZIOM KONKURSU BYŁ ZA WYSOKI DLA POLAKA!

Lekkoatletyka - TAK!!! PAULINA GUBA MISTRZYNIĄ EUROPY W PCHNIĘCIU KULĄ!!! ALEŻ ONA TO WYTRZYMAŁA! 19,39 W OSTATNIEJ PRÓBIE! NIESAMOWITE! TRZECIE POLSKIE ZŁOTO W BERLINIE! BRAWO PAULINA!

Lekkoatletyka - ZŁOTO!!! ZŁOTO!!! CZY BĘDZIE ZŁOTO??? CZY PAULINA GUBA ODEBRAŁA ZŁOTO CHRISTINIE SCHWANITZ TYM OSTATNIM PCHNIĘCIEM NA 19,33! CZAS NA PRÓBĘ NIEMKI!

Lekkoatletyka - Szkoda dla Klaudii Kardasz, że dla niej ten konkurs się tuż skończył. Polka poprawiała się. Najpierw uzyskała wynik 18,38, a potem poprawiła się jeszcze na 18,48. To oczywiście jej rekord życiowy! Czwarte miejsce, ale Klaudia Kardasz powinna być zadowolona!

Lekkoatletyka - Ostatnia próba przed Tomaszem Jaszczukiem. Polak jest na piątym miejscu w zawodach skoku w dal z wynikiem 7,92. Do medalu trzeba skoczyć aż 8,13, więc będzie trudno. Prowadzi Grek Militidas Tentoglou (8,25).

Lekkoatletyka - Wspaniałe emocje w konkursie pchnięcia kulą. Białorusinka Dubitskaja uzyskała wynik 18,81 i zepchnęła Paulinę Gubę na trzecie miejsce! Polka jednak błyskawicznie odpowiedziała! Guba osiągnęła odległość 19,02 i wróciła na srebrną pozycję!!! BRAWO!!!

Lekkoatletyka - Świetna próba Klaudii Kardasz! Polka pobiła swój rekord życiowy, uzyskując wynik 18,38. Kardasz awansowała na czwarte miejsce!

Lekkoatletyka - Połowa konkursu rzutu dyskiem już za nami. Prowadzi Andrius Gudzius z wynikiem 67,19. Drugi jest Daniel Stahl, który spalił dwie pierwsze próby, a potem rzucił 64,20. Na trzeciej pozycji jest Apostolos Parellis z wynikiem 63,62.

Lekkoatletyka - 18,49 w czwartym pchnięciu Pauliny Guby. Wciąż jest medalowa pozycja, drugie miejsce. Niech tak zostanie do końca!

Lekkoatletyka - Do tej pory tylko jedna dobra próba Klaudii Kardasz. Nasza zawodniczka utrzymuje szóste miejsce. Czwarte podejście spalone.

Lekkoatletyka - Nieudane pchnięcie Pauliny Guby w trzeciej próbie. Guba zajmuje drugie miejsce, a Klaudia Kardasz jest szósta.

Lekkoatletyka - 7,60 Tomasza Jaszczuka to początek ścisłego finału skoku w dal. Polak jest na czwartym miejscu.

Lekkoatletyka - Tym razem spalone podejście Klaudii Kardasz. Polka zajmuje 6. miejsce i raczej awansuje do finałowej ósemki.

Lekkoatletyka - Wracamy na bieżnię. Z krótkich dystansów przenosimy się na bardzo długie. Za chwilę panie pobiegną na 10000 metrów. Wystartuje m.in. Katarzyna Rutkowska.

Lekkoatletyka - Trwa konkurs rzutu dyskiem mężczyzn bez udziału Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka. Na ten moment prowadzi Litwin Andrius Gudzius z wynikiem 65,75.

Lekkoatletyka - Pisaliśmy, że powtarzalny jest Tomasz Jaszczuk. To, co napisać o Paulinie Gubie. Nasza kulomiotka dwukrotnie uzyskała wynik 18,77. Polka jest druga za Christiną Schwanitz i tylko dwa centymetry przed Alioną Dubitskają.

Lekkoatletyka - Zakończyły się biegi półfinałowe na 200 metrów. Najlepsi w nich byli Alex Wilson, Ramil Guliyev i Bruno Hortelano.

Lekkoatletyka - Zakończyła się trzecia kolejka skoku w dal. Tomasz Jaszczuk plasuje się na czwartym miejscu z wynikiem 7,92. Prowadzi Serhii Nykyforow z Ukrainy z wynikiem 8,13. Drugi jest Niemiec Fabian Heinle z takim samym rezultatem. Trzeci jest Grek Militadis Tentoglou z wynikiem 8,00. Do medalu trzeba skoczyć ponad 8 metrów. Do wąskiego finału nie awansowali m.in. Radek Juska i Kafetien Gomis.

Lekkoatletyka - Klaudia Kardasz zbliża się do granicy 18 metrów. Po próbie na odległość 17,96 Kardasz awansowała na piątą pozycję.

Lekkoatletyka - Po pierwszej kolejce konkursu pchnięcia kulą prowadzi Christina Schwanitz. Główna faworytka rozpoczęła zawody od pchnięcia na odległość 19,19. Paulina Guba jest druga. Klaudia Kardasz uzyskała wynik 16,82 i jest dziesiąta.

Lekkoatletyka - Paulina Guba w pierwszej próbie uzyskała 18,77 i objęła prowadzenie.

Lekkoatletyka - Trwają półfinały biegów na 200 metrów mężczyzn. Zabraknie w nich reprezentantów Polski.

Lekkoatletyka - To była jak dotąd najsłabsza próba Tomasza Jaszczuka. Wynik Polaka to 7,83. Nasz zawodnik jest obecnie na czwartym miejscu i pewnie awansuje do ścisłego finału. Prowadzi Niemiec Fabian Heinle z wynikiem 8,13.

Lekkoatletyka - Rozpoczyna się konkurs pchnięcia kulą kobiet z udziałem Klaudii Kardasz i Pauliny Guby. Finał zawodów mężczyzn pięknie się dla nas potoczyła. Trzymamy kciuki za panie!

Lekkoatletyka - Tak jest! Wspaniale walczyła Anna Sabat i awansowała do finału biegu na 800 metrów! Polka przybiegła na trzecim miejscu. Mistrzyni Polski pobiła rekord życiowy, uzyskując czas 2:00,32. W finale pobiegnie Sabat, ale zabraknie Cichockiej.

Lekkoatletyka - Niemiec Arthur Abele w rzucie oszczepem do dziesięcioboju uzyskał wynik 68,10 i był najlepszy z wieloboistów. Przed biegiem na 1500 metrów Abele prowadzi z przewagą 102 punktów nad Timem Duckwortem. Paweł Wiesiołek awansował na 15. miejsce.

Lekkoatletyka - Czy Angelika Cichocka pobiegnie w finale? Tego nie wiemy. Reprezentantka Polski była czwarta, a bezpośrednio do finału awansowały Natalia Pryszczepa, Lindsey Sharp i Selina Buchel. Cichocka, która uzyskała czas 2:03,14, musi poczekać na wyniki drugiego biegu z udziałem Anny Sabat.

Lekkoatletyka - Ależ wiele się dzieje na stadionie w Berlinie. Powtarzalny Tomasz Jaszczuk uzyskuje wynik 7,90, czyli 2 centymetry słabszy od pierwszej próby. Polak jest drugi. Tymczasem o finał biegu na 800 metrów walczy Angelika Cichocka.

Lekkoatletyka - Dobra rozgrzewka Karstena Warholma przed jutrzejszym finałem 400 metrów przez płotki. Norweg wygrał półfinał z czasem 44,91. Najlepszy czas w półfinale wykręcił Matthew Hudson-Smith. W finale pobiegnie też Karol Zalewski.

Lekkoatletyka - Tomasz Jaszczuk jako pierwszy oddaje swoje skoki w kolejce. W pierwszej próbie skok poniżej 8 metrów, a dokładnie 7,92. Polak prowadzi po 4 skokach.

Lekkoatletyka - Cudowny bieg Karola Zalewskiego! Rekord życiowy - 45,11! Brawo za mistrza Polski, który wygrał swój półfinał. Chyba nie musimy dodać, że Karol Zalewski pewnie wchodzi do finału, w którym może przekroczyć barierę 45 sekund!

Lekkoatletyka - Rozpoczynamy pierwszy finał dnia. Jest to konkurs skoku w dal z udziałem Tomasza Jaszczuka. Jeśli nasz reprezentant powtórzy wynik z Lublina - 8,10 - ma szansę nawet na medal. Na starcie stanie 12 zawodników. Najlepszym wynikiem w sezonie legitymuje się Czech Radek Juska, który skoczył 8,27.

Lekkoatletyka - Teraz czas na półfinały 400 m panów. W pierwszym biegu wystartował Łukasz Krawczuk. Polak zajął niestety ostatnie miejsce z czasem 45,78, co jest jego najlepszym osiągnięciem w sezonie. Najlepsi byli Matthew Hudson-Smith (44,76) oraz Jonathan Borlee (44,87).

Lekkoatletyka - Trzeci półfinał wygrywa Anna Ryzhykova (54,82), druga natomiast była Włoszka Pedroso z czasem 55,13. Jako szczęśliwe przegrane o medale walczyć będą także Meghan Beesley (55,21) oraz Vera Rudakova (55,24).

Lekkoatletyka - Joanna Linkiewicz niestety dopiero na 5. miejscu. Polka nie awansuje do finału mistrzostw. Najszybsze w tym biegu były Szwajcarka Lea Sprunger (55,04) i Ukrainka Wiktoria Tkaczuk (55,37). Czas Linkiewicz to 56,06.

Lekkoatletyka - Justyna Saganiak przybiegła na ostatnim miejscu w pierwszym półfinale. Polka nie była faworytką do awansu. Jej czas to 57,71. Do finału awansowały już Brytyjka Eilidh Doyle (55,16) i Belgijka Hanne Claes (55,75). Teraz czekamy na drugi bieg z udziałem Joanny Linkiewicz.

Lekkoatletyka - Pierwszym akcentem rywalizacji na bieżni będą półfinały 400 metrów przez płotki kobiet. W pierwszym biegu na torze drugim pobiegnie Justyna Saganiak. W drugim półfinale zobaczymy Joannę Linkiewicz, która wystartuje z toru numer 8. Do finału wchodzą 2 zawodniczki najlepsze z biegu i 2 z najlepszymi czasami.

Pływanie - Jeremy Stravius, Mehdy Metella, Marie Wattel i Charlotte Bonnet ze złotem. Biało-czerwoni wygrywają tylko z Izraelem.

Pływanie - Francja, Rosja i Holandia na czele. Te dwie pierwsze walczą o złoto. Biało-czerwoni daleko...

Pływanie - A my zapraszamy na ostatni finał dzisiejszego dnia! 4x100 metrów stylem dowolnym - sztafeta mieszana! Nasza sztafeta w nowym zestawieniu w przeciwieństwie do rana. Jan Świtkowski, Kacper Majchrzak, Alicja Tchórz i Katarzyna Wasick!

Pływanie - Katinka Hosszu nadal europejską królową stylu zmiennego! Węgierka z czasem 2:10,17 wygrywa 200 metrów. Srebro dla Ilarii Cusinato, brąz Szwajcarka Maria Ugolkova!

Pływanie - ŚWIETNA KOŃCÓWKA RADOSŁAWA KAWĘCKIEGO I JEST DRUGI MEDAL! POLAK PRZEGRYWA TYLKO Z RYLOVEM!

Pływanie - Rylov na prowadzeniu. Kawęcki jest w czołówce. Jeszcze nie w trójce, ale tuż za! Powinno być dobrze!

Pływanie - Za nami półfinały 50 metrów klasykiem kobiet bez Polek, a już teraz to, na co wszyscy czekamy! Pierwszy z dwóch dzisiejszych finałów! 200 metrów stylem grzbietowym mężczyzn i Radosław Kawęcki!

Lekkoatletyka - Rozpoczęły się kwalifikacje skoku wzwyż kobiet. Niestety, bez udziału reprezentantek Polski.

Pływanie - Drugie miejsce w kolejnym wyścigu Konrada Czerniaka i ogólnie trzeci czas półfinałów - 51,74! Mamy trzeci finał!

Pływanie - Tym razem nie możemy napisać, że to był dobry wyścig Polaka... Ostatnie miejsce Jana Świtkowskiego - 53,23.

Pływanie - Dwie nasze nadzieje na 100 metrów motylkiem przed nami! Półfinał Jana Świtkowskiego i Konrada Czerniaka!

Lekkoatletyka - Niemiec Niklas Kaul był najlepszy w pierwszej grupie rzutu oszczepem do dziesięcioboju. Niemiecki wieloboista uzyskał wynik 67,72. Wyniki dziesięcioboju po dziewięciu konkurencjach poznamy po zmaganiach grupy B.

Pływanie - Bardzo szybki drugi wyścig, ale z 7. czasem Polka awansuje do finału! Najlepszy czas uzyskuje Szwedka Sarah Sjoestrem - 25,51.

Pływanie - Kolejny świetny występ! Tym razem Anna Dowgiert na 50 metrów stylem motylkowym kobiet była 3. w półfinale - 26,14. Czekamy na drugi półfinał, ale Polka powinna być w finale!

Lekkoatletyka - Ostatnia próba Pawła Wiesiołka była najsłabsza i wyniosła 53,47. Wynik z drugiego rzutu - 55,57 - daje Polakowi 671 punktów do dziesięcioboju.

Pływanie - 5. czas Pawła Juraszka w półfinałach! Najlepszy czas - 21,11 - Brytyjczyka Benjamina Prouda.

Pływanie - PIĘKNY WYŚCIG PAWŁA JURASZKA! Polak zapewnił sobie miejsce w finale - 21,67 i drugie miejsce! BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Pływanie - A przed nami 50-tka stylem dowolnym! Pierwszy półfinał z reprezentantem Polski - Pawłem Juraszkiem!

Pływanie - Włoszka Margherita Panziera z czasem 2:07,27 najlepsza w półfinale 200 metrów stylem grzbietowym. Włoszka wraz z Katalin Burian z Węgier o ponad 4 sekundy (!) odstawiły resztę stawki w pierwszym półfinale. W drugim najlepsza Rosjanka - Daria Ustinova (2:08,19).

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek rzucił w drugiej próbie ponad 55 metrów, a dokładnie 55,57. To aktualnie piąty wynik w słabszej grupie dziesięcioboistów. Grupa B z najlepszymi zawodnikami rywalizować będzie o 19:00.

Pływanie - Przed nami seria 5 konkurencji z półfinałami. Zaczynamy od 200 metrów grzbietem pań - bez reprezentantek Polski!

Pływanie - Tymczasem szybko wszystko się dzieje i już jesteśmy po finale 50 metrów stylem klasycznym mężczyzn! Genialny Adam Peaty bije rekord Europy czasem 26,09. Na tak krótkim dystansie dołożył 0,7 Fabio Scozzoliemu! Na 3. miejscu sensacyjne Słoweniec Peter Stevens!

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek rozpoczął rywalizację w grupie A rzutu oszczepem od wyniku 53,90. Tymczasem w Berlinie zaczęło poważnie padać.

Pływanie - A więc jednak! Szwedka okazuje się najlepsza na 100 metrów dowolnym z czasem 52,93. Jako jedyna zeszła poniżej 53 sekund. Srebro dla Holenderki Heemskerk, brąz dla Francuzki Bonnet!

Pływanie - Drugi finał dzisiejszego dnia to 100 metrów stylem dowolnym kobiet z Charlotte Bonnet, Sarą Sjoestrem i Femke Heemskerk. Będzie się działo!

Lekkoatletyka - Tim Duckworth prowadzi na dwie konkurencje przed końcem dziesięcioboju. Paweł Wiesiołek jest 16. Reprezentant Polski rozpocznie rywalizację w rzucie oszczepem.

Lekkoatletyka - Wracamy na stadion lekkoatletyczny. Czas na sesję wieczorną, która pewnie nie będzie udana dla nas tak jak wczorajsza. Po złote i srebrne medale sięgnęli młociarze i kulomioci. Dzisiaj 3 finały z Polakami: skok w dal z Tomaszem Jaszczukiem, pchnięcie kulą z Pauliną Gubą i Klaudią Kardasz oraz 10000 metrów z Katarzyną Rutkowską.

Pływanie - Mykhaylo Romanchuk po raz kolejny bije Gregorio Paltrinieriego i zdobywa złoty medal. Czas Ukraińca 7:42,96. Brąz dla Niemca Floriana Wellbrocka.

Pływanie Zaczynamy jednak bardzo spokojnie. Od finału na 800 metrów stylem dowolnym mężczyzn.

Pływanie - Rozpoczynamy przedostatnią sesję finałową mistrzostw Europy w Glasgow. I możemy się dziś doczekać medalu! Oto plan startów biało-czerwonych po południu. 18:04 – 50 metrów stylem dowolnym mężczyzn – Półfinał – Paweł Juraszek 18:10 – 50 metrów stylem motylkowym kobiet – Półfinał – Anna Dowgiert 18:17 – 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn – Półfinał – Jan Świtkowski 18:20 – 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn – Półfinał – Konrad Czerniak 18:32 – 200 metrów stylem grzbietowym mężczyzn – Finał – Radosław Kawęcki 18:45 – 4x100 metrów stylem dowolnym – Sztafeta mieszana – Finał – Polska

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek po ośmiu konkurencjach plasuje się na 16. pozycji z dorobkiem 6326 punktów. W skoku o tyczce Polak uzyskał 819 punktów za wysokość 4.70 m.

Kolarstwo szosowe - Victor Campenaerts świetnie pokonał końcówkę czasówki. Belg obronił tytuł mistrza Europy, wyprzedzając o 63 setne sekundy Jonathana Castroviejo. Brązowy medal wywalczył Maximilian Schachmann. Marcin Białobłocki był 15. ze stratą ponad 2 minut.

Kolarstwo szosowe - Maximilian Schachmann niezbyt długo utrzymał się na prowadzeniu. Nowym liderem czasówki jest Jonathan Castroviejo z Hiszpanii. Jego czas to 53:39.

Kolarstwo szosowe - Nowym liderem zostaje kolega Yvesa Lampaerta z grupy Quick Step Floors, Maximilian Schachmann. Niemiec uzyskał czas 54:06 i wyprzedził Belga o 3 sekundy. W wynikach odnalazł się Marcin Białobłocki, który zameldował się na mecie na 8. miejscu z czasem 55:45.

Kolarstwo szosowe - Stefan Kueng przegrał na mecie o 13 sekund z Yvesem Lampaertem. Belg nadal prowadzi. Na trasie dobrze jadą Jonathan Castroviejo i Victor Campenaerts.

Lekkoatletyka - Fantastycznie spisał się Cyprian Mrzygłód. Polak sporo poprawił rekord życiowy, który od teraz wynosi 83.85 m i pewnie awansował do finału. Odpadł niestety Bartosz Osewski (74.80 m).

Kolarstwo szosowe - Na linii mety zameldował się świetnie radzący się Yves Lampaert. Belgijski kolarz osiągnął czas 54:09. Niestety, wciąż nie mamy czasu Marcina Białobłockiego na drugim punkcie pomiaru. Oznacza to słabą jazdę Polaka albo błąd systemu.

Kolarstwo szosowe - Na mecie jest już trzech kolarzy. Prowadzi Czech Jan Barta z czasem 55:34.

Kolarstwo szosowe - Marcin Białobłocki aktualnie 13. na 15. kilometrze z czasem 13:56. Prowadzi Belg Yves Lampaert, który na co dzień jeździ w ekipie Quick Step Floors.

Kolarstwo szosowe - Już wszyscy zawodnicy są na trasie czasówki.

Kolarstwo szosowe - Marcin Białobłocki ruszył na trasę czasówki.

Kolarstwo szosowe - Tytułu mistrza Europy broni Victor Campenaerts z Belgii. Wśród faworytów są również: Brytyjczyk Alex Dowsett, Hiszpan Jonathan Castroviejo, Irlandczyk Ryan Mullen, Włoch Filippo Ganna i Holender Jos van Emden.

Kolarstwo szosowe - Na trasie już pierwszy zawodnik Gediminas Bagdonas z Litwy. Na szczęście pogoda się poprawiła.

Kolarstwo szosowe - Organizatorzy delikatnie mówiąc, nie popisali się z wynikami jazdy na czas kobiet. Na szczęście kolejność pierwszej trójki Ellen van Dijk, Anna van der Breggen i Trixi Worrack się nie zmieniła. Anna Plichta ostatecznie zajęła 16. miejsce, a Katarzyna Pawłowska była dopiero 20. Mamy nadzieję, że nie będzie takich problemów w zawodach mężczyzn, które rozpoczną się za kilka minut. Marcin Białobłocki ruszy na trasę o 13:24. "Polish machine" stać na sprawienie niespodzianki.

Lekkoatletyka - Marcin Krukowski już w pierwszym rzucie przekroczył odległość kwalifikacyjną, i z wynikiem 84.35 m melduje się w finale. Cyprian Mrzygłód i Bartosz Osewski będą rzucali w drugiej grupie.

Lekkoatletyka - Marcin Lewandowski wygrywa drugi półfinał i pewnie awansuje do finału na 1500 m.

Lekkoatletyka - Trwają półfinały na 1500 m, w drugim zobaczymy Marcina Lewandowskiego. Polak musi znaleźć się w czołowej trójce.

Lekkoatletyka - Niestety, w konkursie trójskoku na 14.20 poprawiła się Rumunka Panturoiu, chwilę potem 14.15 uzyskała Brytyjka Ogbeta. Oznacza to, że Anna Jagaciak odpada w eliminacjach trójskoku. Do awansu zabrakło jej 4 cm, które dałoby automatyczną kwalifikację.

Lekkoatletyka - W rzucie dyskiem do dziesięcioboju Paweł Wiesiołek poprawił się na 45.68 m, bardzo blisko rekordu sezonu.

Lekkoatletyka - Anna Jagaciak-Michalska poprawiła się na 14.01 m i jest w tej chwili dwunasta. Nikt nie może się już poprawić, albo Polki zabraknie w finale.

Lekkoatletyka - Iga Baumgart-Witan przybiegła na 3. miejscu w swojej serii na 400 m, ale Polce udało się wejść z czasem. W półfinale dołączy więc do Justyny Święty-Ersetic i Małgorzaty Hołub-Kowalik.

Lekkoatletyka - 13.87 m Anny Jagaciak-Michalskiej w II próbie. Jeśli Polka nie poprawi się w ostatnim skoku, na pewno nie zobaczymy jej w finale.

Lekkoatletyka - Anna Jagaciak-Michalska nie dokończyła pierwszego skoku i musi się poprawić w kolejnych próbach.

Lekkoatletyka - Kwalifikacje trójskoku są chwilowo wstrzymane ze względu na problemy z aparaturą pomiarową, a na bieżni rozpoczynają się eliminacje 400 m kobiet. Dopiero w czwartej serii zobaczymy Igę Baumgart-Witan.

Kolarstwo szosowe - Mamy już oficjalne wyniki jazdy indywidualnej na czas kobiet. Wygrał Ellen van Dijk z czasem 41:39. Druga Anna van der Breggen ze stratą 2 sekund. Brązowy medal zdobyła Trixi Worrack. Katarzyna Pawłowska zajęła 8. miejsce ex aequo z Eugenią Bujak. Anna Plichta zajęła 19. miejsce. O 14:00 zawody mężczyzn z udziałem Marcina Białobłockiego.

Kolarstwo szosowe - Ellen van Dijk jest o dwie sekundy lepsza od Anny van der Breggen i to ona zostaje mistrzynią Europy. Holenderki zadowolone ze złotem i srebrem. Brązowy medal dla Niemki Trixi Worrack. Katarzyna Pawłowska pojawiła się na mecie z czasem 44:00. Anna Plichta jest 16.

Kolarstwo szosowe - Anna van der Breggen na mecie uzyskała czas 41:41 i objęła prowadzenie. Na drugie miejsce spadł Trixe Worrack. Anna Plichta jest dziewiąta z czasem 45:14. Katarzyna Pawłowska jeszcze nie dotarła do mety.

Lekkoatletyka - Rozpoczynają się kwalifikacje trójskoku kobiet. Minimum wynosi 14.05 m.

Pływanie - Polska na piątym w pierwszym wyścigu. Czas naszej sztafety to (3:31.36)

Pływanie - Na koniec porannych zmagań została sztafeta mieszana 4x100m stylem dowolnym. Polska na pierwszym torze w składzie: Kacper Majchrzak, Jakub Kraska, Dominika Kossakowska, Aleksandra Polańska

Pływanie - Weronika Hallmann niestety bez awansu. Dziewiąta pozycja w swoim starcie (32.08)

Kolarstwo szosowe - Na drugim punkcie pomiaru Ellen van Dijk powiększała przewagę do 17 sekund. Van der Breggen nadal jest druga. Na trzecią pozycję awansowała Niemka Trixi Worrack.

Kolarstwo szosowe - Holenderki najmocniejsze na pierwszym punkcie pomiaru czasu po przejechaniu 8 kilometrów. Prowadzi Ellen van Dijk z czasem 14:50. Druga Anna van der Breggen traci 3 sekundy. Trzecia jest Francuzka Audrey Cordon Ragot ze stratą 36 sekund. Taki sam czas ma reprezentująca Słowenię Eugenia Bujak. Anna Plichta jest 15. ze stratą minuty i 11 sekund. Katarzyna Pawłowska jest 23. i traci minutę i 25 sekund.

Pływanie - Za chwilę 50m klasykiem kobiet. Wśród startujących Weronika Hallmann

Pływanie - Michał Chudy z czasem (53.81) na siódmym miejscu w swoim wyścigu, bez szans na awans. Jan Świtkowski piąty (52.83) i jest w półfinale. Podobnie Konrad Czerniak, który był najszybszy w ostatnim wyścigu (51.84). Brawo Panowie!!!

Lekkoatletyka - Trwa rzut dyskiem do dziesięcioboju, a na bieżni za chwilę rozegrane zostaną eliminacje 200 m mężczyzn. Uprawnieni do startu byli Dominik Kopeć i Karol Zalewski, ale ostatecznie żaden z biało-czerwonych nie wystąpi w tej konkurencji.

Kolarstwo szosowe - Fenomenalna jazda Anny van der Breggen. Holenderka startowała minutę po Katarzynie Pawłowskiej, a już wyprzedziła naszą zawodniczkę. Anna Plichta jest na razie ósma na drugim punkcie pomiaru.

Kolarstwo szosowe - Na trasie są już wszystkie zawodniczki. Główne faworytki dzisiejszych zawodów to: Holenderki Anna van der Breggen i Ellen van Dijk, Niemka Lisa Brennauer, Belgijka Ann-Sophie Duyck i Włoszka Elisa Longo Borghini.

Pływanie - 100m motylkiem z udziałem Michała Chudego, Jana Świtkowskiego oraz Konrada Czerniaka

Pływanie - Dowgiert z szóstym czasem wchodzi do półfinału. Brawo!!!

Pływanie - Anna Dowgiert trzecia w swoim starcie (26.13) z dużymi szansami na awans

Pływanie - Teraz również 50m, ale motylkiem i kobiet. Na starcie Anna Dowgiert

Kolarstwo szosowe - Na trasie są już dwie reprezentantki Polski. Pogoda jest zła, gdyż pada rzęsisty deszcz. Trasa jest mokra i ściska.

Lekkoatletyka - Karolina Kołeczek wygrywa swoją serię eliminacyjną z dobrym wynikiem 12.96 s. To daje pewny awans do półfinału, gdzie już czeka m.in. Klaudia Siciarz.

Pływanie - Paweł Sendyk (22.68) siódmy w swoim starcie, raczej bez nadziei, Paweł Juraszek za to w kapitalnym stylu drugi z czasem (21.81) co daje awans. Natomiast Konrad Czerniak nie pojawił się na starcie.

Pływanie - Czas na 50m stylem dowolnym z trzema Polakami - Pawłem Juraszkiem, Pawłem Sendykiem i Konradem Czerniakiem

Lekkoatletyka - Eliminacje rozpoczynają płotkarki, a wśród nich Karolina Kołeczek. Polka jest faworytką trzeciej serii, a do awansu potrzebuje miejsca w czołowej trójce.

Pływanie - Weronika Górecka dopływa na siódmej pozycji (2:16.60) i też nie awansuje dalej. Tu najszybsza była Simona Baumrtova (Czechy)

Pływanie - Agata Naskręt dziewiąta w swoim wyścigu (2:20.19) bez szans na awans do półfinału. Wygrywa Katalin Burian (Węgry), zaś w drugim wyścigu Daria Ustinova (Rosja)

Kolarstwo szosowe - Czas na kolejne kolarskie emocje na mistrzostwach Europy. Dzisiejszy dzień przebiegnie pod znakiem szosowej jazdy na czas. Rywalizację rozpoczęły już panie. O 10:07 na starcie stanie Anna Plichta. O 10:27 na trasę wyruszy Katarzyna Pawłowska.

Pływanie - Już za chwilę początek przedostatniego dnia ME w pływaniu. Jako pierwsze do wody wskoczą grzbiecistki startujące na 200m, w tym dwie Polki - Agata Naskręt oraz Weronika Górecka.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek przybiega na trzecim miejscu, z czasem 15.10 s. Daje mu to 837 punktów i przesuwa w klasyfikacji generalnej bowiem biegu nie ukończył Białorusin Andrałojć.

Lekkoatletyka - Jako pierwsi na płytę Stadionu Olimpijskiego wychodzą dziesięcioboiści. Drugi dzień zmagań rozpoczynają biegiem na 110 m przez płotki. Paweł Wiesiołek pobiegnie już w pierwszej serii.

Arkadiusz Kubiak

Z wykształcenia dziennikarz i hispanista. Zagorzały fan lekkiej atletyki, olimpizmu i kina. Na igrzyska24 od 2012 roku, pisząc głównie o Królowej Sportu i taekwondo olimpijskim. Kiedyś łodzianin, obecnie sofijczyk.