Szybkie pożegnanie Rosolskiej z Montrealem

• Data publikacji: 08.08.2018, 07:58

Alicja Rosolska i Abigail Spears już pierwszej rundzie odpadły z turnieju WTA w Montrealu. Deblistki przegrały z parą Klepac/Martinez-Sanchez 0:2.

Dla biało-czerwonej i jej amerykańskiej towarzyszki w grze podwójnej to już koniec przygody na twardych kortach kanadyjskiego Montrealu. Mecz przeciwko słoweńsko-hiszpańskiemu deblowi zakończył się szybko. Już pierwszy set był dla Polki i reprezentantki Stanów Zjednoczonych bardzo trudny. Udało im się ugrać zaledwie jednego gema, tracąc natomiast aż trzy własne serwisy. Takiej przewagi rywalek nie zdołały już nadrobić.

Drugą partię tenisistki rozpoczęły znacznie lepiej. To one jako pierwsze w gemie rozpoczynającym seta odebrały podanie przeciwniczkom. Klepac i Martinez-Sanchez długo nie potrafiły zdobyć rebreaka. Tej sztuki dokonały dopiero na 4:4. Nie był to jednak koniec, bo do następnego przełamania doszło w dziesiątym gemie tej odsłony spotkania. Po trzech szansach na piłkę meczową, zawodniczki ze Słowenii i Hiszpanii awansowały do drugiej rundy turnieju, w którym spotkają się z deblem Konta/Zhang.

A. Klepac/M.J. Martinez-Sanchez - A. Rosolska/A. Spears 2:0 (6:1 6:4)