Szymon Krawczyk z medalem w wyścigu eliminacyjnym!

• Data publikacji: 07.08.2018, 13:46

Szymon Krawczyk zdobył brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym na mistrzostwach Europy w Glasgow. To największy sukces reprezentanta Polski w karierze. Złoto zdobył Matthew Walls, a drugi był Rui Oliveira.

W wyścigu eliminacyjnym wystartowało 19 kolarzy. Co dwa okrążenia odpadał zawodnik, który był ostatni na linii mety. Z wyścigu odpadali kolejni kolarze, ale Szymon Krawczyk jechał bezpiecznie z przodu. Krawczyk jechał bardzo mądrze i w decydującej o zdobyciu medalu eliminacji, zostawił za plecami Szwajcara Loica Perizzolo. Potem Polak już odpuścił. Szymon Krawczyk nie miał już sił na walkę o złoty i srebrny medal. To pierwszy tak znaczący sukces w karierze kolarza, który jutro skończy 20 lat. Krawczyk odnosił już dobre wyniki w młodszych kategoriach wiekowych. Złoty medal mistrzostw Europy zdobył 20-letni Brytyjczyk Matthew Walls. Srebro wywalczył Portugalczyk Ivo Oliveira, który ma 21 lat.

Krzysztof Maksel był blisko medalu w keirinie. Polak wygrał repasaż i potem zajął trzecie miejsce w półfinale. Oznaczało to awans do finału A. Maksel wylosował ostatnią pozycję, ale zaatakował z długiego finiszu. Niestety, w końcówce rywale wyprzedzili naszego kolarza. Krzysztof Maksel ostatecznie zajął 6. miejsce. Mateusz Lipa również wygrał repasaż, ale trafił do finału B. Lipa uplasował się na 10. pozycji. Na podium stanęli Stefan Botticher, Sebastien Vigier i Jack Carlin.

Urszula Łoś zajęła 9. miejsce w keirinie. Polka awansowała do półfinału po wygraniu repasażu. Potem Łoś zajęła szóstą pozycję w 1/2 finału i trafiła do finału pocieszenia. W finale B Polka uplasowała się na trzecim miejscu. Julita Jagodzińska odpadła już w pierwszej rundzie. Złoty medal zdobyła Francuzka Mathilde Gros. Druga w finale była mistrzyni świata Nicky Degrendele, a trzecia Daria Szmelewa.

Dziewiąte miejsce w madisonie zajęły siostry Daria i Wiktoria Pikulik. Polki zdobyły tylko dwa punkty za zajęcie czwartej pozycji na ostatnim finiszu. Wyścig wygrały Dunki Amalie Dideriksen i Julie Leth. Duński duet zdobył 42 punkty, z czego 20 za nadrobioną rundę. Okrążenie nadrobiły również Rosjanki, które zajęły drugie miejsce z dorobkiem 38 punktów. Brązowy medal wywalczyły Holenderki z wynikiem 34 punktów.