Pływanie ME: trójka w półfinale i sztafeta kobiet 4x200 st. dowolnym w finale!

• Data publikacji: 07.08.2018, 12:33

Za nami poranne eliminacje piątego dnia pływackich Mistrzostw Europy, które odbywają się w Glasgow. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich Katarzyna Wasick na 200m stylem dowolnym, Radosław Kawęcki, Jakub Skierka na 200m grzbietem, których zobaczymy w półfinałach oraz sztafeta kobiet 4x200m stylem dowolnym, która popłynie w finale.

Jako pierwsza na starcie 100m stylem dowolnym pojawiła się Katarzyna Wasick. Nasza reprezentantka popłynęła w swoim wyścigu bardzo dobrze i zajęła w nim czwarte miejsce (54.71). Ostatecznie zajęła jedenastą pozycję, co oznacza, że zobaczymy ją w popołudniowych półfinałach. Tyle szczęścia nie miała za to inna z Polek Aleksandra Polańska, która na tym samym dystansie była dziewiąta w swoim starcie (57.92), ale w całym zestawieniu dopiero czterdziesta trzecia.

Kolejny start to było 50m grzbietem panów. Podobnie jak wcześniej tu też wystartowała dwójka z Polski - Bartłomiej Roguski oraz Marcin Stolarski. Ten drugi jednak, z niewiadomych przyczyn nie pojawił się na starcie. Roguski zaś, z czasem (28.43) wygrał swój wyścig, ale ostatecznie zajął trzydzieste drugie miejsce i nie awansował do dalszych zmagań.

Na 200m stylem zmiennym zaprezentowała się Paula Żukowska. W swoim starcie popłynęła na siódmy rezultat (2:18.16). Niestety nie dał jej on awansu do półfinału, aczkolwiek będzie ona pełnić rolę drugiej rezerwowej.

Świetne humory mieliśmy po rywalizacji grzbiecistów na dystansie 200m. Awans do półfinału wywalczyli obaj nasi zawodnicy - Radosław Kawęcki i Jakub Skierka. Kawęcki w swoim starcie był drugi (1:58.70), a w sumie szósty, zaś Skierka odpowiednio piąty i dwunasty (1:59.44).

Jeszcze lepiej było po występie naszej żeńskiej sztafety na dystansie 4x200m stylem dowolnym. Polska w składzie: Daniela Georges, Dominika Kossakowska, Aleksandra Knop, Aleksandra Polańska zajęła piąte miejsce (8:05.81) w wyścigu numer jeden i awansowała do finału z siódmym wynikiem.

Słabo wypadli nasi 800-metrowcy - Filip Zaborowski, a zwłaszcza Wojciech Wojdak. Zaborowski uzyskał ósmy czas (8:06.48) w swoim starcie, co ostatecznie dało mu dwudziesty pierwszy rezultat. Natomiast Wojdak z wynikiem (7:56.83) był szósty, a w sumie czternasty.