MŚ U20 kobiet: planowe zwycięstwa Niemek i Hiszpanek

• Data publikacji: 06.08.2018, 21:54

Drugi dzień Mistrzostw Świata piłkarek do lat 20 nie obfitował w niespodzianki. Zgodnie z planem wygrane odniosły Niemki i Hiszpanki. Z kompletu punktów mogą cieszyć się także Chinki i Japonki.

Grupa C

Paragwaj - Hiszpania 1:4 (0:1)

62' Martinez - 40', 64', 90+6 Gujarro, 49' Pina

W pierwszym meczu grupy C Hiszpanki rozgromiły Paragwajki 4:1. Piłkarki z Ameryki Południowej długo stawiały opór faworytkom, ale te dopięły swego w 40. minucie zdobywając pierwszego gola. Wynik spotkania otworzyła Gujarro. Jak się później miało okazać to był dopiero początek popisów strzeleckich tej zawodniczki. Jednak najpierw rezultat w 49. minucie na 2:0 podwyższyła Pina. Paragwajki zdołały odpowiedzieć na to trafienie. W 62. minucie do siatki rywalek piłkę skierowała Martinez. Kilka chwil później przypomniała o sobie Gujarro. Pomocniczka reprezentacji Hiszpanii zdobyła swoją drugą bramkę w tym meczu. Już w szóstej minucie doliczonego czasu gry ta sama zawodniczka ustaliła wynik tego spotkania na 4:1, tym samym kompletując hat-tricka.

USA - Japonia 0:1 (0:0)

76' Hayashi

Delikatnymi faworytkami tego spotkania były Amerykanki, ale przedmeczowe przewidywania w tym wypadku się nie sprawdziły. Kibice zgromadzeni na Stade Guy-Piriou długo czekali na jakąkolwiek bramkę i się doczekali. Zdobywczynią jedynego trafienia tego meczu okazała się w 76. minucie Hayashi. Japonka zapewniła tym samym swojej drużynie bardzo cenne trzy punkty.

Grupa D

Nigeria - Niemcy 0:1 (0:0)

69' Sanders

Tylko jedną bramkę oglądali także kibice zgromadzeni na Stade de Marville. Niemki bardzo długo nie mogły pokonać Nnadozi. Ta sztuka udała im się tylko raz, w 69. minucie. Gola na wagę trzech punktów dla naszych zachodnich sąsiadów zdobyła Sanders.

Haiti - Chiny 1:2 (0:1)

78' Mondesir (k.) - 13' Zhao, 46' Shen

Nieco więcej emocji mieliśmy w drugim spotkaniu grupy D. Faworytkami tego pojedynku były Chinki i wywiązały się z tej roli bardzo dobrze. Zawodniczki z Państwa Środka objęły prowadzenie już w 13. minucie za sprawą Yujie Zhao. Do końca pierwszej połowy więcej bramek już nie padło. Chinki z wysokiego ,,C" zaczęły drugą część meczu, bo już w 46. minucie podwyższyły wynik. Autorką tego trafienia okazała się Mengyu Shen. Haitanki nie chciały oddać kompletu punktów za darmo. Sił starczyło jedynie na zdobycie honorowej bramki. W 78. minucie rzut karny wykorzystała Mondesir.