Polskie kolarki bez medalu

• Data publikacji: 06.08.2018, 21:53

Urszula Łoś zajęła 5. miejsce w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego, a Daria Pikulik uplasowała się na 6. pozycji w omnium. To wyniki naszych reprezentantek w dzisiejszej sesji wieczornej na torze w Glasgow. Złote medale zdobyli Daria Szmelewa, Kirsten Wild i Jeffrey Hoogland.

Na półmetku rywalizacji w omnium Daria Pikulik zajmowała 6. miejsce. Polka nie najlepiej pojechała w wyścigu eliminacyjnym, w którym uplasowała się na 10. miejscu. Początkowo Pikulik była 12., ale w wyniku zmiany wyników została przesunięta dwa pozycje wyżej. Dzięki temu Daria Pikulik przystąpiła do finałowego wyścigu punktowego z 4. miejsca, ale z 16-punktową stratą do trzeciej Letizii Paternoster. Wyścig eliminacyjny wygrała Katie Archibald, która po trzech konkurencjach miała 2 punkty straty do Kirsten Wild. Daria Pikulik potrzebowała nadrobionego okrążenia, żeby móc skutecznie walczyć o medal. Jednak w wyścigu punktowym Polka zdobywała punkty jedynie na lotnych finiszach. Nie wystarczyło to nawet na utrzymanie 4. pozycji. Reprezentantka Polski zajęła ostatecznie 6. miejsce z dorobkiem 91 punktów. Wyścig kontrolowała Kirsten Wild. Mistrzyni świata została także mistrzynią Europy, która uzyskała w wieloboju 156 punktów i o 12 punktów wyprzedziła Katie Archibald. Brąz dla Włoszki Letizii Paternoster.

Dzisiejszy start w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego Urszula Łoś może być bardzo zadowolona. Reprezentantka Polski w finale zajęła 5. miejsce z czasem 33,940. Do czwartej pozycji Polce zabrakło tylko jednej tysięcznej sekundy. Złoty medal zdobyła zwyciężczyni kwalifikacji Daria Szmelewa. Rosjanka uzyskała wynik 33,285. Druga była Olena Starikowa z czasem 33,593. Ukrainka wyprzedziła o 7 tysięcznych brązową medalistkę, Miriam Welte. Marlena Karwacka odpadła w eliminacjach, zajmując 11. miejsce.

Mistrzem Europy w sprincie został Jeffrey Hoogland. Holender w finale pokonał 2:0 Niemca Stefana Bottichera. Brązowy medal zdobył inny z Holendrów, Harrie Lavreysen. Reprezentant Holandii w walce o brąz pokonał Brytyjczyka Jacka Carlina.