Pszczolarski i Staniszewski bez medalu w madisonie

• Data publikacji: 06.08.2018, 17:55

Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęli 6. miejsce w finale wyścigu madison. Polski duet był daleki od wywalczenia medalu. Świetnie w kwalifikacjach wyścigu na 500 metrów zaprezentowała się Urszula Łoś, która zajęła 4. miejsce z rekordem Polski. Daria Pikulik jest szósta na półmetku omnium.

Daria Pikulik zajęła 3. miejsce w wyścigu scratch, czyli pierwszej konkurencji omnium. W wyścigu tempowym Polka zajęła 8. miejsce z dorobkiem punktu. Pikulik jest na 6. miejscu w klasyfikacji wieloboju i będzie walczyć o medal. Reprezentantka Polski ma na swoim koncie 62 punkty. Traci ona 12 punktu do prowadzącej Kirsten Wild, która wygrała scratch. Pikulik ma 8 punktów straty do drugiej Katie Archibald i 4 punkty straty do trzeciej Lotte Kopecky.

Nadspodziewanie dobrze w kwalifikacjach wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego pojechała Urszula Łoś. Reprezentantka Polski uzyskała czas 33,826, który jest rekordem Polski. Polska sprinterka sensacyjnie osiągnęła czwarty wynik kwalifikacji. Był to lepszy czas niż rezultat mistrzyni świata Miriam Welte. Łoś przegrała tylko z Darią Szmelewą (33,309), Oleną Starikową (33,575) i Kyrą Lamberink (33,786). Druga z Polek, Marlena Karwacka była 11. z wynikiem 35,030. Finał w sesji wieczornej.

Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski rok temu w Berlinie zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. Po wczorajszej fenomenalnej jeździe Pszczolarskiego w wyścigu punktowego Polacy mieli apetyt na medal również w madisonie. Polski duet jednak nie dał rady skutecznie atakować i walczyć o miejsce na podium. Pszczolarski i Staniszewski zdobyli 6 punktów na lotnych finiszach i uplasowali się na 6. miejscu. W rywalizacji medalowej decydujący był atak na nadrobienie rundy Belgów i Niemców. Ostatecznie więcej punktów w wyścigu zdobyli Robbe Ghys i Kenny de Ketele. Belgowie uzyskali 60 punktów i o 11 punktów wyprzedzili Theo Reinhardta i Rogera Kluge. Brązowy medal z dorobkiem 38 punktów zdobyli Oliver Wood i Ethan Hayter z Wielkiej Brytanii.

Stefan Botticher i Jeffrey Hoogland awansowali do finału sprintu indywidualnego mężczyzn. Niemiec i Holender przegrywali 0:1, ale dali razem wywalczyć przepustkę do rywalizacji o złoty medal. O brąz powalczą Jack Carlin i Harrie Lavreysen.