Holenderki kończą piękny sen irlandzkich laskarek

• Data publikacji: 05.08.2018, 19:06

Holenderki zostały mistrzyniami świata w hokeju na trawie kobiet. W finale turnieju w Londynie Oranje pokonały sensację imprezy - Irlandki.

W pierwszej kwarcie meczu finałowego jedyną bramkę strzeliła Lidewij Welten. W drugiej Pomarańczowe podwyższyły prowadzenie o trzy gole, których autorkami były Kelly Jonker, Kitty van Male i Malou Pheninckx. Na początku trzeciej kwarty Marloes Keetels strzeliła bramkę numer pięć, a dwie minuty później Caia van Maasakker wykorzystała krótki róg, ustalając wynik meczu na 6:0, co jest najwyższym rezultatem w finale mistrzostw świata w hokeju na trawie kobiet.

W meczu o brąz Australijki grały z Hiszpankami. Już po pierwszej kwarcie 2:0 prowadził zespół z Półwyspu Iberyjskiego po bramkach Marii Lopez i Berty Bonastre. Gola kontaktowego strzeliła w 40. minucie Kathryn Slattery, ale w 51. minucie Alicia Magaz przypieczętowała triumf Hiszpanek, które tym samym zdobyły brązowy medal.