Dwa piąte miejsca MMŚ w pięcioboju dla Polski

• Data publikacji: 05.08.2018, 20:30

Piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym zajęła reprezentacja Polski mężczyzn. Indywidualnie najlepiej spisał się Łukasz Gutkowski, również sklasyfikowany na piątej pozycji.

Pływanie z czasem 1:58,81 wygrał Brytyjczyk Myles Pillage, wyprzedzając o 0,91 s Austriaka Gustava Gustenau i o 2,06 s Egipcjanina Ahmeda Elgendy'ego. Najlepiej spośród Polaków spisał się Oskar Paradowski, który z czasem 2:05,08 zajął dziewiąte miejsce. Na dalszych pozycjach uplasowali się Kamil Kasperczak (16. - 2:08,33), Łukasz Gutkowski (20. - 2:08,82) i Daniel Ławrynowicz (34. - 2:14,45).

W szermierce najlepszy był Białorusin Iwan Chamcou, który wygrał 28 pojedynków w rundzie wstępnej. Po 24 wygrane odnieśli Węgier Bálint Bernáth i Gustenau, który utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji łącznej. Na prowadzenie wysunął się Chamcou, a Pillage spadł na trzecią pozycję. Wśród Polaków na 14. miejsce przesunął się Kasperczak z wynikiem 19 wygranych. Dwa zwycięstwa mniej zanotował Gutkowski, jednak dzięki siedmiu wygranym w rundzie bonusowej awansował na 17. pozycję. Na 23. miejsce spadł Paradowski (15+3 wygrane), a na 29. wspiął się Ławrynowicz (16+0 wygranych).

W jeździe konnej pięciu zawodników zaliczyło czysty przejazd. Wśród nich był Paradowski, który dzięki temu awansował na 17. miejsce. Jedną pozycję wyżej sklasyfikowany był Kasperczak, który miał dwie zrzutki, natomiast na 14. pozycji plasował się przed finałową konkurencją Gutkowski, mający za sobą przejazd z jedną zrzutką. Dużo słabiej na parkurze spisał się Ławrynowicz, który zakończył tę konkurencję z wynikiem 238 pkt. i spadł na 35. miejsce. Na czoło stawki wysunął się Gustenau, na drugie miejsce awansował Pillage, a na trzecie Bernáth - cała trójka jedynie nieznacznie przekroczyła normę czasu.

Do kombinacji Austriak startował osiem sekund przed Brytyjczykiem i siedemnaście przed Węgrem. Musieli oni jednak ustąpić pola Elgendy'emu - Egipcjanin dobiegł do mety pierwszy i zdobył złoto. Srebro wywalczył Gustenau, natomiast na trzecim miejscu finiszował Chamcou. Blisko medalu był Łukasz Gutkowski, który zajął piąte miejsce. Na 27. miejscu zmagania zakończył Kamil Kasperczak, Oskar Paradowski był 31., a Daniel Ławrynowicz 35. W klasyfikacji drużynowej triumfowali Węgrzy przed Koreańczykami i Włochami. Polacy zajęli piąte miejsce.