Skateboarding - Vans Park Series: triumf Ziona Wrighta

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 05.08.2018, 11:35

Zwycięstwem Ziona Wrighta zakończyły się kolejne w tym sezonie zawody z cyklu Vans Park Series rozgrywane w amerykańskim Huntington Beach. Reprezentant gospodarzy zdobył w finałowym przejeździe 90,5 pkt i nie dał szans konkurentom.

Podczas zawodów w Huntington Beach bezkonkurencyjny okazał się Zion Wright. Posiadacz dzikiej karty dominował przez cały weekend, co potwierdził podczas finałowego przejazdu. Amerykanin zdobył w nim 90,5 pkt i o trzy punkty wyprzedził Brazylijczyka Pedro Barrosa. Na trzecim stopniu podium stanął rodak zwycięzcy Jagger Eaton.

1. Zion Wright (USA) 90,5 pkt

2. Pedro Barros (Brazylia) 87,5 pkt

3. Jagger Eaton (USA) 87,14 pkt

W finale kobiet bezkonkurencyjna okazała się Japonka Kisa Nakamura, która zdobyła 88,23 pkt. Na podium wyprzedziła dwie Amerykanki - Jordyn Barrat oraz zaledwie 13-letnią Brighton Zeuner.