• Data publikacji: 05.08.2018, 17:07

Kolejny dzień walki o kwalifikacje olimpijskie przed nami. Wolne dzisiaj mają klasy, które jako pierwsze zaczynały regaty, czyli 470 kobiet i mężczyzn oraz Finn. Regaty inaugurują dopiero załogi w klasach RS:X, Nacra 17 i nieolimpijskim Kiteboardingu.

Relacja na żywo

To na dzisiaj koniec naszej relacji. Zapraszamy jutro do śledzenia poczynań Polaków.

Żeglarstwo - Obie polskie załogi osiągnęły swoje najlepsze rezultaty. Jakub Surowiec z Katarzyną Góralską zajęli 19. miejsce, a Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska 24. Wygrali oczywiście Włosi Tita/Banti.

Żeglarstwo - Wciąż czekamy na wyniki grupy niebieskiej w klasie Nacra 17.

Żeglarstwo - W grupie żółtej najlepsi Austriacy Zając/Matrz. Tuż za nimi Argentyńczycy Lange/Carranza Saroli i Hess/Aldana z Gwatemali.

Żeglarstwo -Do zakończenia dzisiejszego dnia pozostały jeszcze dwa wyścigi w klasie Nacra 17.

Żeglarstwo - Drugi wyścig grupy niebieskiej w Nacra 17 i drugi triumf załogi włoskiej Tita/Banti. Załoga Surowiec/Góralska na 25. pozycji, a Bendyk/Świtajska na 28.

Żeglarstwo - Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki dopłynęli do mety na trzecim miejscu w 49er. Wyścig padł łupem załogi niemieckiej Heil/Ploessel.

Żeglarstwo - Maja Dziarnowska szósta, a Zofia Noceti-Klepacka dziewiąta - to wyniki najlepszych Polek w trzecim wyścigu. Wygrała go Włoszka Marta Maggetti. Pozostałe Polki: Kamila Smektała 12., Małgorzata Białecka 13., a Karolina Lipińska 18.

Żeglarstwo - W klasie Nacra 17 w grupie niebieskiej spodziewane zwycięstwo Włochów Tita/Banti. Jakub Surowiec z Katarzyną Góralską zajęli 22. miejsce, a Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska 28.

Żeglarstwo - Agnieszka Bilska spadła kilka pozycji i ostatecznie zajęła 8. miejsce. Ponownie najlepsza była Chinka Yunxiu Lu.

Żeglarstwo - W klasie Nacra 17 w drugim wyścigu grupy żółtej zwycięstwo odniosła załoga Vaireaux/Riou. Tuz za nimi była załoga z Argentyny Lange/Carranza Saroli i z Włoch Bressani/Zorzi.

Żeglarstwo - Bardzo dobry dzień ma Maja Dziarnowska. Polka na początku kolejnego wyścigu plasuje się w czołówce.

Żeglarstwo - Po raz kolejny Agnieszka Bilska świetnie wystartowała i prowadzi. Mamy nadzieję, że utrzyma do do samego końca.

Żeglarstwo - Załoga Buksak/Wierzbicki wywalczyła piąte miejsce w grupie czerwonej 49er. Najlepsi byli Australijczycy Phillips/Jensen.

Żeglarstwo - Maja Dziarnowska na ostatnich metrach zapewniła sobie zwycięstwo w wyścigu grupy niebieskiej RS:X. Polka pokonała Francuzkę Delphine Jariel. Zofia Noceti-Klepacka zajęła czwarte miejsce. Karolina Lipińska była 15., Kamila Smektała 17., a Małgorzata Białecka 21.

Żeglarstwo - Agnieszka Bilska ostatecznie zakończyła ten wyścig na piątej pozycji. Pierwsze miejsce zajęła Chinka Yunxiu Lu.

Żeglarstwo - Agnieszka Bilska prowadzi w wyścigu grupy żółtej RS:X.

Żeglarstwo - W klasie Nacra 17 w grupie żółtej podium wygląda następująco: 1. Majdalani/Bosco (ARG), 2. Zając/Matz (AUT), 3. Lange/Carranza Saroli (ARG).

Żeglarstwo - Załoga Melzacka/Łoboda poprawiły się i teraz zajęły siódmą lokatę. Pierwsze finiszowały Brytyjki Dobson/Tidey.

Żeglarstwo - W Laserze Radialu w grupie niebieskiej zwyciężyła Finka Tuula Tenkanen. Anna Brzozowska zajęła 44. miejsce.

Żeglarstwo - Drugi dzisiejszy wyścig w wykonaniu załogi Przybytek/Kołodziński dużo lepszy. Polacy ukończyli go na 4. pozycji. Najlepsi byli Hiszpanie Tellechea/Tellechea.

Żeglarstwo - Tadeusz Kubiak w grupie niebieskiej zajął 19. miejsce. Filip Ciszkiewicz w grupie żółtej uplasował się na 18. pozycji.

Żeglarstwo - W Laserze (grupa czerwona) do mety pierwszy dotarł Luke Elliott (Australia). Dawid Kania był 24., a Jakub Rodziewicz 32.

Żeglarstwo - Ależ świetny początek polek w klasie RS:X. Zofia Noceti-Klepacka okazała się najlepsza. Tuż za nią zameldowała się Maja Dziarnowska. Na 5. miejscu była Karolina Lipińska. Kamila Smektała zajęła 12. miejsce, a Małgorzata Białecka 27. (wszystkie grupa niebieska). Wcześniej w grupie żółtej 16. była Agnieszka Bilska.

Żeglarstwo - W grupie żółtej w RS:X kobiet pierwsza była Brytyjka Emma Wilson przed Hiszpanką Biancą Manchon i Izraelką Katy Spychakov.

Żeglarstwo - Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda uplasowały się na 22. miejscu w grupie niebieskiej w 49erFX. Triumfowały Australijki Bryant/Wilmot.

Żeglarstwo - Piotr Myszka zakończył dzisiaj rywalizacje na 11. miejscu. Maciej Kluszczyński był 38. Najlepszy okazał się Francuz Louis Giard.

Żeglarstwo - Paweł Tarnowski w swoim wyścigu ostatecznie zajął trzecie miejsce i po pierwszym dniu jest piąty w generalce. Radosław Furmański zajął 32. miejsce. Wygrał Holender Kiran Badloe.

Żeglarstwo - Gorszy start zaliczyła Magdalena Kwaśna. Polka zajęła 14. miejsce. Agata Barwińska finiszowała na 20. pozycji. Wyścig wygrała kanadyjka Sarah Douglas.

Żeglarstwo - Załoga Przybytek/Kołodziński dopiero na dwudziestym miejscu zakończyła swój czwarty wyścig (grupa niebieska 49er). Wygrali Chorwaci Fantela/Fantela. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki startują w grupie czerwonej.

Żeglarstwo - Przepraszamy za opóźnienia, ale wystąpił problem ze stroną zawodów i nie ma dostępnych wyników.

Żeglarstwo - W połowie wyścigu grupy niebieskiej RS:X na prowadzeniu jest Paweł Tarnowski.

Softball - Wszystkie dzisiejsze spotkania za nami. W ostatnich trzech meczach Chinki wygrały 6-0 z Wenezuelą, Amerykanki 7-0 z Nową Zelandią i Japonki 6-0 z Wielką Brytanią.

Żeglarstwo - Jakub Rodziewicz zajął 39. pozycję w grupie czerwonej w Laserze, a Dawid Kania był 48. Triumfował reprezentant Cypru Pavlos Kontides.

Żeglarstwo - Piotr Myszka jest w okolicach 10. pozycji na początku kolejnego wyścigu w klasie RS:X. Właśnie startuje druga grupa.

Żeglarstwo - W grupie niebieskiej w Laserze Tadeusz Kubiak uplasował się na 10. miejscu. Julio Alsogaray z Argentyny finiszował na pierwszym miejscu.

Żeglarstwo - Jak na razie te regaty są świetne w wykonaniu Magdaleny Kwaśnej. Polka skończyła swój wyścig na trzecim miejscu. Agata Barwińska była 14. Wygrała Szwedka Joseffin Olson. W drugiej grupie najlepsza okazała się Lime Flem Host (Norwegia). Anna Brzozowska zajęła 40. miejsce.

Żeglarstwo - W grupie żółtej 49er wyścig dla Brytyjczyków Fletchera-Scotta/Bitchela. Na drugiej pozycji byli Australijczycy Gilmour/Turner, a na trzecim Duńczycy Warrer/Precht Jensen.

Żeglarstwo - Tuż za podium znalazł się Filip Ciszkiewicz w grupie żółtej w Laserze. Pierwszy linię mety przekroczył Benjamin Vadnai (Węgry).

Żeglarstwo - Jest i następne. W końcu siostry Zielińskie pokazały co potrafią i zaowocowało to trzecim miejscem. Wygrały Brazylijki Soffiati Grael/Kunze przed Chorwatkami Nincević/de Micheli Vitturi.

Żeglarstwo - No i jest pierwsze podium dzisiaj. Paweł Tarnowski zajął drugie miejsce w grupie niebieskiej. Przegrał tylko z Włochem Daniele Benedettim. Również wysoko był Radosław Furmański - 4. lokata.

Żeglarstwo - Piotr Myszka drugi wyścig rozegrał dużo lepiej i zakończył go na 5. pozycji. Wygrał Holender Florian van Rijsselberghe. Maciej Kluszczyński był 39.

Żeglarstwo - W grupie żółtej znów w czołówce, na 4. miejscu jest Paweł Tarnowski. Piotr Myszka żegluje na 6. pozycji w grupie niebieskiej.

Żeglarstwo - Wyniki grupy żółtej w 49er (bez Polaków): 1. Dunning Beck/Gunn (NZL), 2. Lambriex/van de Werken (NED), 3. Schmidt/Boehme (GER).

Żeglarstwo - Swój drugi wyścig rozpoczynają panowie w grupie żółtej w RS:X.

Żeglarstwo - W grupie żółtej w 49erFX siostry Zielińskie uplasowały się na 24. miejscu. Najlepiej z warunkami poradziły sobie Szwedki Gross/Klinga.

Żeglarstwo - Zafiniszowali już też zawodnicy w grupie niebieskiej. Nasza sytuacja trochę się pogorszyła. Paweł Tarnowski zajął piąte miejsce, a Radosław Furmański 11. Wygrał Włoch Daniele Benedetti.

Żeglarstwo - Pierwszy z dzisiejszych wyścigów zakończył się. W grupie żółtej w RS:X najlepszy był Francuz Louis Giard. Piotr Myszka dopłynął do mety na 12. pozycji, a Maciej Kluszczyński był 37.

Żeglarstwo - W grupie niebieskiej w RS:X bardzo dobry początek Polaków. Radosław Furmański płynie trzeci, a Paweł Tarnowski czwarty. Gorzej sprawa wygląda w grupie żółtej. Piotr Myszka jest 15., a Maciej Kluszczyński 38.

Żeglarstwo - Ruszyły również grupy żółte w Laserze, Laserze Radialu i 49er, a także grupa niebieska RS:X mężczyzn.

Żeglarstwo - Rozpoczęły się wyścigi w RS:X (grupa żółta) i 49erFX (grupa żółta).

Żeglarstwo - Witamy w naszej relacji. Będziemy śledzić poczynania Polaków w Aarhus. Pierwsi na starcie staną żeglarze w RS:X i Laserze oraz żeglarki w 49erFX i Laserze Radialu.

Softball Na Mistrzostwach Świata w Chibie trwają mecze Chiny - Wenezuela (3-0) oraz Nowa Zelandia - Stany Zjednoczone (0-4). Niedługo rozpocznie się też mecz Japonii z Wielką Brytanią. Spośród najciekawszych wyników zakończonych dziś spotkań należy niewątpliwie wymienić zaskakujące porażki po niesamowicie emocjonujących meczach Holandii z Filipinami (4-5) i Tajwanu z Portoryko (11-12) oraz pewny triumf Amerykanek nad Niderlandkami (11-0).

Zapraszamy na relację z MŚ w Aarhus, którą rozpoczniemy przed godziną 12:00.