ME U18 kobiet: Polska wygrywa na rozpoczęcie turnieju!

• Data publikacji: 04.08.2018, 20:25

Polska drużyna kobieca do lat 18 wygrała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. Rywalkami Polek były Irlandki, które reprezentantki Polski pokonały wynikiem 64:44.

W odróżnieniu do mężczyzn, reprezentacja Polski kobiet do lat 18 walczy o tytuł mistrzyń Europy (w przypadku chłopców były to Mistrzostwa Europy dywizji B). Do spotkania z Irlandkami przystępowały w roli zdecydowanych faworytek, co z resztą udowodniły dziś na boisku.

Spotkanie nie obfitowało w punkty. Pierwsza, wygrana przez Polki, kwarta przesądziła o późniejszym triumfie. Podopieczne Macieja Gordona w pierwszych dziesięciu minutach zbudowały 13-sto punktową przewagę, którą pielęgnowały do końca spotkania. Wystarczy wspomnieć, że Irlandki ani na sekundę nie objęły prowadzenia w meczu!

Polki nie zawodziły na linii rzutów osobistych, czego nie można powiedzieć o Irlandkach. Nasze dzisiejsze przeciwniczki popełniały także masę błędów, o czym świadczy ponad 20 strat. Mieliśmy także o wiele mocniejszą ławkę, która dostarczyła o 13 punktów więcej niż rezerwowe przeciwniczek.

Na wyróżnienie zasługuje z pewnością Liliana Banaszek, która grała na wysokiej, 50% skuteczności, a także miała najwięcej zbiórek w zespole. Rzuty osobiste świetnie wychodziły Martynie Leszczyńskiej, która w ten sposób "nabiła" punkty i była czołową punktującą w zespole.

Irlandia to jednak nie był wymagający rywal, jeśli chcemy zajść dalej w turnieju, to na pewno należy poprawić rzuty zza linii, ten aspekt gry dzisiaj stał na bardzo niskim poziomie.

Następny mecz już jutro o godzinie 14.15. Polska zmierzy się z Francją.

Irlandia - Polska 44:64 (6:19; 11:9; 12:15; 15:21)