Karne zagrywki w półfinałach MŚ laskarek

• Data publikacji: 04.08.2018, 19:37

Wyrównany poziom zaprezentowały drużyny w półfinałach mistrzostw świata laskarek. Obydwa sobotnie spotkania w Londynie zakończyły się w podstawowym czasie gry remisem.

Jako pierwsze na boisko wybiegły Irlandki i Hiszpanki. Już w trzeciej minucie prowadzenie po krótkim rogu reprezentacji Zielonej Wyspy dała Anna O’Flanagan. W 39. minucie Alicia Magaz dała ekipie z Półwyspu Iberyjskiego remis, doprowadzając, jak się okazało, do serii karnych zagrywek. W niej 3:2 zwyciężyły Irlandki, kontynuując sensacyjną passę zwycięstw i awansując do finału.

W drugim półfinale Holenderki zagrały z Australijkami. W 22. minucie wynik meczu otworzyła Kelly Jonker, natomiast wyrównujący gol dla Hockeyroos padł w 54. minucie, kiedy to krótki róg wykorzystała Georgina Morgan. W rozstrzygającej o awansie serii karnych zagrywek 3:1 triumfowały Oranje.