WT w Wiedniu: Polacy w półfinale!

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 04.08.2018, 15:06

Coraz lepiej radzą sobie Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, co cieszy szczególnie, bo rozgrywki w Wiedniu weszły w decydującą fazę. Po świetnym meczu pokonali dziś rano parę Krasilnikov/Liamin, a następnie wyszli zwycięsko w meczu przeciwko Brazylijczykom. Tym samym jutro zobaczymy ich w meczach o medale.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli pierwszy mecz. Dobrze funkcjonował blok, którym udało się zapunktować 9 razy, i zagrywka - dzięki niej zdobyliśmy 4 punkty. Bryl i Fijałek od pierwszej piłki spotkania postawili się Rosjanom i kontynuowali przez całe 19 minut. Drugi set trwał nieco krócej, bo minut 15, a nasi reprezentanci grali jeszcze lepiej niż w poprzednim. Rywale nie mieli po swojej stronie argumentów, które dałyby im szansę na awans do dalszej rundy, nawet pomimo mniejszej ilości popełnianych błędów (10:12 na korzyść Rosjan).

W ćwierćfinale Michał Bryl i Grzegorz Fijałek grali przeciwko parze Pedro Solberg/Bruno Schmidt z Brazylii. Pierwszy set nie sprawił naszym zawodnikom zbyt wielu problemów, wygrali pewnie do 15. Drugiego seta rozpoczęła przerwa medyczna na życzenie Polaków. Wybiła ona ich z rytmu tylko na chwilę, gdyż później znów uzyskali przewagę trzy-, czteropunktową. Nasi reprezentanci mieli dwie piłki meczowe (20:18, 20:19), ale Brazylijczycy ponownie włączyli się do gry. Ostatnie akcje toczyły się punkt za punkt, jednak to Polacy byli cały czas na lepszej pozycji, odskakując na jeden, meczowy, punkt. Finalnie to Bruno Schmidt zaatakował w siatkę, dając Michałowi Brylowi i Grzegorzowi Fijałkowi przepustkę do fazy medalowej.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane jutro. Przeciwnikami Polaków będzie katarska para Tijan/Cherif, która w kwalifikacjach wyeliminowała Mariusza Prudla i Jakuba Szałankiewicza.

Krasilnikov/Liamin (Rosja) - Bryl/Fijałek 0:2 (18:21, 14:21)

Bryl/Fijałek - Pedro Solberg/Bruno Schmidt (Brazylia) 2:0 (21:15, 25:23)