Droga do Tokio [Zapis LIVE]
Andreavelista/wikimedia commons

Droga do Tokio [Zapis LIVE]

  • Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 02.08.2018, 16:30

Rozpoczynamy nasz cykl "Droga do Tokio". Będziemy w nim relacjonować zmagania o olimpijskie przepustki na igrzyska w Tokio w 2020 roku. Na pierwszy ogień idą żeglarze, dla których MŚ w Aarhus są pierwszą okazją do wywalczenia kwalifikacji dla kraju. Dziś w akcji zobaczymy zawodników w klasach 470 kobiet i mężczyzn oraz w klasie Finn. Poza tym obserwować będziemy MŚ w softballu, niestety bez udziału Polek.

Relacja na żywo

To na dzisiaj koniec. Zapraszamy na nasze kolejne relacje.

Żeglarstwo - Mamy również wyniki grupy niebieskiej w klasie Finn. Najlepiej z Polaków poradził sobie Mikołaj Lahn, który był 10. Łukasz Lesiński ukończył wyścig na 19. pozycji, a Piotr Kula na 20. Wygrał Josip Olujić z Chorwacji.

Żeglarstwo - Japonki Kondo Yoschida/Yoshioka wygrały drugi wyścig w klasie 470. Drugie były Chinki Wei/Gao, a trzecie reprezentantki Izraela Cohen/Lasry. Polki Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar ukończyły rywalizację na 17. miejscu.

Żeglarstwo - Japonki na czele wyścigu, a za nimi Chinki. Polki w tej chwili okupują 19. pozycję.

Żeglarstwo - Prowadzenie w wyścigu pań objęły Japonki Kondo Yoshida/Yoshioka. Polki awansowały na 14. pozycję.

Żeglarstwo - Pojawiły się wyniki grupy żółtej w Finnie. Wygrał go Brazylijczyk Jorge Zarif. Drugie miejsce zajął Francuz Guillaume Boisard, a trzecie James Dagge (Hongkong). Polak Andrzej Romanowski był 42.

Żeglarstwo - Prowadzą Chinki Wei/Gao. Polki przesunęły się na 22. lokatę.

Żeglarstwo - Gorzej wystartowały Polki. Na razie płyną na 30. pozycji.

Żeglarstwo - Panie ruszyły do walki w drugim wyścigu.

Żeglarstwo - Za dziesięć minut początek drugiego wyścigu pań w klasie 470.

Żeglarstwo - Wyścig zakończył się. Na pierwszym miejscu ukończyły go Szwajcarki Fahrni/Siegenthaler, na drugim Francuzki Lacointre/Retornaz, a na trzecim Izraelki Bar-Am/Amir. Polki spadły na siódmą pozycję.

Żeglarstwo - Panie zbliżają się do mety, a na wodzie wszystko się utrzymuje. Pierwsze cały czas Szwajcarki, a polska załoga jest na 5. miejscu.

Żeglarstwo - Przypomnijmy w grupie żółtej w klasie Finn rywalizuje Andrzej Romanowski, a w grupie niebieskiej mamy trójkę naszych reprezentantów: Łukasza Lesińskiego, Mikołaja Lahna i Piotra Kulę.

Żeglarstwo - Polska załoga przesunęła się na piąte miejsce.

Żeglarstwo - Szwajcarki wciąż na prowadzeniu, choć blisko nich są Francuzki. Polki obecnie płyną na szóstym miejscu.

Żeglarstwo - W klasie 470 kobiet prowadzą Szwajcarki Fahrni/Siegenthaler. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar są na siódmej pozycji.

Żeglarstwo - Wygląda na to, że pogoda się poprawiła. Wszystkie trzy wyścigi są teraz rozgrywane.

Żeglarstwo - Wystartowali żeglarze w grupie żółtej w Finnie, o 16:15 ma ruszyć grupa niebieska. A już za moment do walki ruszą panie w klasie 470 z polska załogą Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar.

Żeglarstwo - Ostatecznie ustalono godzinę 16:05, a o 16:12 ma rozpocząć się wyścig w klasie 470 kobiet.

Żeglarstwo - Znów korekta, wyścig jeśli się rozpocznie to o godz. 16:10.

Żeglarstwo - Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Wyścig w Finnie przyspieszony na 16:00.

Żeglarstwo Teraz czekamy na kolejne wyścigi. Następną próbę startu podejmą zawodnicy w klasie Finn, ale to dopiero o 16:30.

Żeglarstwo - Polacy dopłynęli do mety na 20.pozycji.

Żeglarstwo - Kończy się też rywalizacja w grupie niebieskiej. Triumfowali Grecy Kagialis/Mantis. Drudzy dopłynęli Włosi Ferrari/Calabro, a na trzecim miejscu byli Brytyjczycy Wrigley/Taylor.

Żeglarstwo - Zakończył się wyścig w grupie żółtej. Wygrali Szwedzi Dahlberg/Bergstrom przed Hiszpanami Hernandezem i Garcią. Na trzecim miejscu zakończyli Australijczycy Belcher/Ryan.

Żeglarstwo - Znów przesunęli się Polacy, obecnie zajmują 9. pozycję.

Żeglarstwo - No i zmiana na prowadzeniu. Hiszpanów zastąpili Szwedzi Dahlberg/Bergstrom.

Żeglarstwo - W grupie żółtej nadal prowadzą Hiszpanie. Na podium w tej chwili dwie załogi z Japonii, a tuż za nimi Australijczycy Belcher/Ryan.

Żeglarstwo - Polacy coraz wyżej. Teraz są na 15. miejscu. Oby tak dalej.

Żeglarstwo - W grupie żółtej dominują Hiszpanie Hernandez/Garcia. Za ich plecami są Japończycy Isozaki/Takayanagi.

Żeglarstwo - Polacy przesunęli się na 18. lokatę.

Żeglarstwo - W grupie niebieskiej na czele zmieniają się Rosjanie Sozykin/Gribanow i Brazylijczycy Haddad/Brito. Polacy wciąż na 22. miejscu.

Softball Spektakularny home run Sako Yamazaki dający Japonkom trzy runy kończy to spotkanie! Wcześniej w tym inningu zdobyły jeden obieg, w związku z czym przy prowadzeniu 9-0 w szóstej zmianie mecz został przerwany ze względu na mercy rule.

Żeglarstwo - W grupie niebieskiej na pierwszej boi najlepsi są Rosjanie Sozykin/Gribanow. Polacy minęli ją na 22. pozycji.

Żeglarstwo - Zmiana na prowadzeniu w grupie żółtej. Swoich rodaków zastąpiła załoga Barreiros/Curbelo Cabrerra.

Żeglarstwo - Ale jak się okazuje po paru minutach, start pań też jest przesunięty.

Softball Bez zmiany wyniku po piątej zmianie. Zbliżamy się do końca spotkania.

Żeglarstwo - Wystartowały tez panie w klasie 470, po raz kolejny odroczony został start w klasie Finn.

Żeglarstwo - W grupie żółtej dominują Hiszpanie. Mają trzy załogi w najlepszej czwórce. Na drugim miejscu są Szwajcarzy Wagen/Siegwart. Słabo radzą sobie faworyci Belcher/Ryan z Australii, którzy są na 11. miejscu.

Żeglarstwo - Dobry początek Hiszpanów Hernandeza i Garcii. Ruszyła też grupa niebieska, w której mamy Polaków Macieja Sapiejkę z Dominikiem Janowczykiem.

Softball Japonki minimalnie powiększyły przewagę. Po 4 zmianach prowadzą 5-0.

Żeglarstwo - Za chwilę ma też wystartować grupa niebieska.

Żeglarstwo - No wreszcie. Doczekaliśmy się. Klasa 470 ruszyła.

Żeglarstwo - A jeszcze wcześniej, bo o 14:15 do kolejnej próby startu podejdzie grupa żółta w klasie 470 mężczyzn.

Softball - Włoszkom starczyło sił na obronę przez 2 i 2/3 inningu. Wydawało się już, że wynik w dalszym ciągu nie ulegnie zmianie, gdyż softballistkom ze Starego Kontynentu wystarczył jeden aut, żeby zakończyć zmianę, jednak przez długi czas go brakowało. Japonki zdołały dołożyć w tym czasie trzy obiegi i po trzech zmianach prowadzą 4-0.

Żeglarstwo - Kolejna próba nie powiodła się. Następne w kolejce są panie w klasie 470 i specjaliści od Finna, start planowany jest na 14:30.

Żeglarstwo - A jednak nie. Został przerwany i przeniesiono go na 14:30. Ciekawe czy uda się panom w 470, którzy mają wystartować za sześć minut.

Żeglarstwo - Wygląda na to, że rozpoczynamy rywalizację. Właśnie wystartował wyścig w klasie Finn.

Softball - Drugi inning nie przyniósł zmiany wyniku. Zajęcie bazy wciąż było dla Włoszek nieosiągalne, co gospodarze zawdzięczają głównie świetnym narzutom legendarnej Yukiko Ueno, ale dzielnie się bronią przed stratą kolejnych punktów.

Żeglarstwo - Pojawiła się pewna nadzieja. Organizatorzy przyspieszają start w Finnie na godz. 13:50.

Softball - Wydawało się, że Japonki od początku nie pozostawią rywalkom wielu złudzeń. W topie Włoszki nie były w stanie zająć bazy, a Japonki rozpoczęły w ataku od home runa doświadczonej Eri Yamady. Później Włoszki broniły się wystarczająco skutecznie, by po pierwszej zmianie przegrywać tylko 0-1.

Żeglarstwo - Kolejne informacje z Aarhus. Start w klasie Finn znów przełożony. Teraz planowany on jest na godzinę 14:05. Zapowiada się długi dzień rywalizacji.

Softball - W japońskiej Chibie rozpoczyna się mecz otwarcia Mistrzostw Świata w softballu! Reprezentantki gospodarzy podejmą Włoszki. Zwycięzca turnieju zdobędzie przepustkę na igrzyska w Tokio. Jeśli turniej wygrają faworyzowane Japonki, wówczas awans na igrzyska zapewni sobie drużyna z drugiego miejsca.

Żeglarstwo - Tak miał wyglądać plan dnia w MŚ w Aarhus, ale to już nieaktualne.

Żeglarstwo - Niestety, przerwa się przedłuża. Do wyścigu w Finnie mamy 45 minut, o ile się odbędzie. Wciąż nie wiemy kiedy ruszy rywalizacja w klasie 470 mężczyzn.

Żeglarstwo - Kolejne przesunięcie. Tym razem wyścig w klasie Finn przełożony na 13:35.

Żeglarstwo - Całe uroki żeglarstwa. Jest to sport, w którym dużo zależy od pogody.

Żeglarstwo - Oczywiście grupa niebieska także czeka na początek rywalizacji.

Żeglarstwo - Przepraszamy za pomyłkę. Strona mistrzostw nie działa najlepiej. Jak się okazuje grupa żółta 470 też nie wystartowała i wyniki były złe.

Żeglarstwo - Pierwszy wyścig w klasie Finn ma zacząć się o godzinie 13:05.

Żeglarstwo - Bardzo dobrze zaczęli Austriacy i to aż trzy załogi. Przez moment plasowali się na trzech czołowych miejscach. Najlepiej radzi sobie para Bargehr/Mahr.

Żeglarstwo - Na szczęście wystartowała grupa żółta w klasie 470.

Żeglarstwo - Pierwsza zła informacja. Z powodu wiatru wyścig grupy żółtej w klasie Finn został przesunięty.

Żeglarstwo - O godzinie 14:30 do rywalizacji przystąpi załoga Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar w klasie 470 oraz trójka Polaków w Finnie: Łukasz Lesiński, Piotr Kula I Mikołaj Lahn.

Żeglarstwo - We wszystkich grupach zostaną rozegrane po dwa wyścigi, co oznacza, że dziś odbędzie się ich 10.

Żeglarstwo - Witamy w naszej relacji! Mistrzostwa o godz. 12:00 zainauguruje grupa żółta w klasie 470. Dziesięć minut później wystartuje grupa niebieska, w której rywalizować będzie polska załoga Maciej Sapiejka/Dominik Janowczyk. O 12:05 rozpoczną rywalizację zawodnicy w klasie Finn (grupa żółta), w której zobaczymy Andrzeja Romanowskiego.

Zapraszamy do śledzenia zmagań Polaków w walce o igrzyska. Naszą relację rozpoczniemy o 11:45.

Jakub Łosiak

Wielki fan sportu, a w szczególności piłki nożnej, siatkówki i kolarstwa. Poza tym na portalu zajmuję się żeglarstwem i kombinacją norweską.