AMŚ w kolarstwie: polskie medale w kolarstwie górskim

• Data publikacji: 02.08.2018, 09:18

Polacy zdobyli kolejne medale na akademickich mistrzostwach świata w kolarstwie. Krzysztof Łukasik wywalczył srebro, a Gabriela Wojtyła zdobyła brąz w wyścigach cross country w kolarstwie górskim w konkurencji olimpijskiej.

Akademickim mistrzem świata w Bradze został Erno Mcrae. Belgijski kolarz pokonał trasę w czasie 1:17,04. Świetnie zaprezentował się Krzysztof Łukasik, który przegrał o ponad minutę z Belgiem. Polak zdobył srebrny medal. Pierwszą trójkę uzupełnił Czech Martin Stosek. W wyścigu XCO wystartowało 30 kolarzy.

W wyścigu pań wystartowało 20 zawodniczek. Wśród nich była Gabriela Wojtyła, która zajęła 3. pozycję. Wygrała Niemka Felicitas Geiger z czasem 1:02,42 z ponad minutową przewagą. Srebrny medal wywalczyła Lotte Rosanne Koopmans z Holandii.