WTA Waszyngton: Magda Linette zagra w II rundzie

• Data publikacji: 02.08.2018, 07:06

Magda Linette w I rundzie turnieju w Waszyngtonie zmierzyła się z Australijką polskiego pochodzenia - Olivią Rogowską. Rywalka Polki w swojej dotychczasowej karierze wygrała 15 turniejów rangi ITF i ani razu nie triumfowała w turnieju rangi WTA. W swojej karierze najwyżej sklasyfikowana była 102. miejscu (11 sierpnia 2014).

Pierwszy set był bardzo zacięty o czym może świadczyć zaledwie jedno przełamanie. Jak wiemy w kobiecym tenisie serwis nie odgrywa najważniejszej roli jednak w tym fragmencie gry obie tenisistki dobrze operowały własnym podaniem. Dla losów pierwszego seta kluczowy okazał się gem piąty, gdzie Magda Linette przełamała rywalkę wygrywając gema do 0. Warto dodać, że gem wcześniej to Polka obroniła cztery break pointy. Po 38 minutach Magda zakończyła pierwszego seta wynikiem 6:4. W całej pierwszej odsłonie obroniła 5 break pointów, natomiast ona sama wykorzystała jedną okazję jaka się przydarzyła.

W drugim secie Olivia Rogowska kompletnie się rozregulowała. Przestała trafiać pierwszym podaniem, a po drugim serwisie wygrała zaledwie 6 z 26 piłek (23%). Australijka w tym secie nie wygrała ani razu gema przy swoim serwisie. W pierwszym secie zobaczyliśmy tylko jedno przełamanie, a w tej części gry na 7 gemów było 5 przełamań. Magda Linette wygrała całe spotkanie 6:4 6:1 i awansowała do II rundy, gdzie zmierzy się z rozstawioną z "3" Naomi Osaką.