ATP Waszyngton: Hurkacz bezsilny w starciu z nadzieją amerykańskiego tenisa

• Data publikacji: 01.08.2018, 19:33

Hubert Hurkacz przegrał w dwóch setach z nadzieją amerykańskiego tenisa - Francesem Tiafoe. 20-letni tenisista na korcie był dużo bardziej zdeterminowaną osobą. Amerykanin od samego początku meczu dyktował tempo gry i to właśnie on zagra w 1/8 turnieju w Waszyngtonie.

Hubert Hurkacz mecz rozpoczął od przegrania swojego serwisu do 0. W czwartym gemie Polak był w stanie odłamać rywala z USA, lecz to by było na tyle w pierwszej partii. Niestety Frances Tiafoe później dwukrotnie przełamała Huberta i w dość szybki i łatwy sposób wygrał pierwszą partię 6:2. Hubert bardzo mało punktów zdobywał po pierwszym serwisie, bo zaledwie 6 z 14 piłek padło łupem Polaka.

Drugi set zaczął się w identyczny sposób co pierwsza odsłona. Hubert stracił własne podanie i po raz kolejny musiał gonić wynik. Niestety sztuka ta nie udała się Polakowi, chociaż w szóstym gemie miał dwie szanse na przełamanie powrotne. Ostatecznie Hubert Hurkacz przegrał seta 6:4 i pożegnał się z turniejem w Waszyngtonie. Po turnieju w stolicy USA Hubert w rankingu ATP awansuje na około 112 miejsce.