Czwarte miejsce naszych pięcioboistów w sztafecie na MMŚ

• Data publikacji: 01.08.2018, 20:45

Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski zajęli czwarte miejsce w zmaganiach sztafet męskich na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym. Na podium w Kladnie stanęli Czesi, Koreańczycy i Włosi.

Najszybciej z dystansem 2x100 m na pływalni poradzili sobie Brytyjczycy Myles Pillage i Bradley Sutton, którzy uzyskali czas 1:47,48. Na drugim miejscu do mety przypłynęli Włosi Matteo Cicinelli i Giorgio Malan (1:50,78), natomiast trzecie miejsce zajęli Argentyńczycy Alexis Corradini Martinez i Vicente Lima (1:51,84). Polacy Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski uzyskali siódmy wynik (1:57,79).

W szermierce najlepsi byli reprezentanci gospodarzy - Marek Grycz i Martin Vlach wygrali 23 pojedynki w rundzie wstępnej i wart dwa punkty pojedynek w rundzie bonusowej. Na kolejnych pozycjach z wynikiem 21+0 wygranych uplasowali się Włosi i Koreańczycy Changwan Seo i Hyunseok So. W tej samej kolejności te trzy sztafety znalazły się na czele klasyfikacji łącznej. Ławrynowicz i Gutkowski z rezultatem 17+1 wygranej utrzymali siódmą pozycję.

Jazda konna zakończyła się dla naszych reprezentantów sukcesem - maksymalny wynik 300 pkt. dał im awans na szóste miejsce i zmniejszenie strat do wyżej sklasyfikowanych par. Czysty przejazd zaliczyli też Koreańczycy, którzy dzięki temu oraz nieudanym przejazdom Włochów (286 pkt.) i Czechów (272 pkt.) objęli prowadzenie, wyprzedzając te dwie drużyny.

Do kombinacji Seo startował sześć sekund przed Cicinellim i dwanaście przed Gryczem. Ostatecznie Czesi wyprzedzili obie sztafety, za którymi byli na początku finałowej konkurencji, zgarniając złoty medal. Koreańczycy tym samym zdobyli srebro, a Włosi brąz. Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski zakończyli zmagania na czwartym miejscu.

1. Marek Grycz/Martin Vlach (Czechy) 1525 pkt.
2. Changwan Seo/Hyunseok So (Korea Południowa) 1518 pkt.