Koniec przygody Włoszek z mistrzostwami świata laskarek, hit w ćwierćfinale

• Data publikacji: 31.07.2018, 22:35

Reprezentacja Włoch pożegnała się z mistrzostwami świata w hokeju na trawie kobiet, przegrywając w barażu z Hinduskami. Do ćwierćfinału awansowały Angielki, które pokonały Koreanki.

Jako pierwszy we wtorek rozegrano mecz Włochy-Indie. W dziewiątej minucie wynik spotkania otworzyła Lalremsiami, a bramki, które ostatecznie zaprzepaściły marzenia Azzurre o ćwierćfinale mistrzostw, strzeliły po krótkich rogach Neha Goyal w 45. i Vandana Katariya w 55. minucie. Hinduski w pojedynku o strefę medalową zmierzą się z rewelacją fazy grupowej, Irlandkami.

Angielki w meczu barażowym zmierzyły się z Koreankami. W dziewiątej minucie prowadzenie Wyspiarkom dała Sophie Bray, a w przedostatniej minucie spotkania Lily Owsley wykorzystała, fakt,że Azjatki wycofały bramkarkę i ustaliła wynik meczu na 2:0. W ćwierćfinale dojdzie zatem do rewanżu za ostatni finał olimpijski - Brytyjki zagrają z Holenderkami.