Pięciobój nowoczesny - MMŚ: Gwatemalki otwierają mistrzostwa złotem

• Data publikacji: 31.07.2018, 19:22

Reprezentacja Gwatemali wygrała zmaganiach sztafet żeńskich na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym. Na zawodach w Kladnie drugie miejsce zajęły Chinki, a trzecie Włoszki.

Pływanie wygrały Rosjanki Maria Champpu i Adelina Ibatullina, które uzyskały czas 2:04,48. Na drugim miejscu uplasowały si Włoszki Aurora Tgonetti i Elena Micheli (2:04,73), a na trzecim Amerykanki Erica Oake i Avery Niemann (2:05,80).

W szermierce najlepiej spisały się Sophia Hernandez i Sofia Cabrera - Gwatemalki wygrały 19 pojedynków w rundzie wstępnej, czyli trzy więcej niż Włoszki, Chinki i Korenaki. Wszystkie te sztafety zwyciężyły też w rundzie bonusowej po razie. Hernandez i Cabrera wyszły na prowadzenie w klasyfikacji łącznej, wyprzedzając Tognetti i Micheli oraz Xiuting Zhong i Yewen Gu.

Po jeździe konnej na czoło stawki wysunęły się Azzurre, które, podobnie jak Chinki, zaliczyły czysty przejazd. Gwatemalki z kolei zanotowały zrzutkę i przekroczyły o trzy sekundy normę czasu, spadając na drugą pozycję.

Do kombinacji Tognetti startowała dwie sekundy przed Cabrerą i dziewięć przed Gu. Włoszki nieoczekiwanie spadły jednak w trakcie biegu i strzelania na najniższy stopień podium, natomiast pierwsza na mecie zameldowała się Hernandez, dając złoto szafecie z Gwatemali. Srebrny medal przypadł w udziale Chinkom.

1. Sophia Hernandez/Sofia Cabrera (Gwatemala) 1391 pkt.
2. Xiuting Zhong/Ywen Gu (Chiny) 1386 pkt.