Hiszpanki i Argentynki w ćwierćfinale MŚ laskarek

• Data publikacji: 30.07.2018, 23:01

W Londynie rozegrano pierwsze baraże o ćwierćfinał mistrzostw świata w hokeju na trawie kobiet. Do najlepszej ósemki turnieju awansowały Hiszpanki i Argentynki.

Mecz Belgijek z Hiszpankami w podstawowym czasie zakończył się bezbramkowym remisem, w związku z czym o awansie do ćwierćfinału zadecydowała seria karnych zagrywek. W niej lepsza była ekipa z Półwyspu Iberyjskiego, która wygrała 3:2. W kolejnym meczu Red Sticks zmierzą się z Niemkami.

Argentynki w swoim barażu zmierzyły się z Nowozelandkami, zwyciężając 2:0. Obie bramki dla Las Leonas padły po stałych fragmentach gry - w 25. minucie Noel Barrionuevo wykorzystała rzut karny, a w 49. minucie Delfina Merino strzeliła gola po krótkim rogu. W ćwierćfinale Argentynki zagrają z Australijkami.