ME U19 kobiet: Hiszpanki pokonały w finale Niemki

• Data publikacji: 30.07.2018, 20:10

W Szwajcarii dobiegły końca Mistrzostwa Europy kobiet do lat 19. W dzisiejszym finale lepsze były Hiszpanki, które pokonały Niemki wynikiem 1:0. Decydujący gol padł na 10 minut przed końcem spotkania.

Hiszpanki przystępowały do finału już piąty raz, dwa razy udało im się zdobyć tytuł mistrzyń Europy. Niemki były jednak godnymi rywalkami - zawodniczki z Niemiec w pierwszych dwóch rundach kwalifikacyjnych do turnieju strzeliły 26 goli, tracąc tylko 2, a na całych Mistrzostwach Europy przegrały jedynie z Holandią. Strzeleckie wyniki Hiszpanek były jeszcze lepsze - zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego przeszły suchą stopą początkowe kwalifikacje, zdobywając 29 bramek i nie tracąc przy tym ani jednej! Ogółem w całym cyklu Mistrzostw Europy przegrały jedynie z Norweżkami.

Mecz był zdominowany przez Hiszpanki. To one częściej atakowały na bramkę rywalek, oddawały więcej strzałów i lepiej radziły sobie w defensywie. Wysoki poziom obu drużyn jednak spowodował, że na murawie oglądaliśmy raczej piłkarskie szachy, niż rollercoaster. Hiszpanki już od początku spotkania były bardzo blisko zdobycia bramki, przez 90 minut trafiały aż czterokrotnie w obramowanie bramki! Pech towarzyszący piłkarkom z południa Europy opuścił ich w 80 minucie. To właśnie wtedy Llompart ustawiła piłkę przed polem karnym i z rzutu wolnego skierowała futbolówkę do bramki. Niemki wyglądały na bezradne w tym finale i nie były w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Hiszpanii. Jeden gol wystarczył Hiszpankom, by zostać Mistrzyniami Europy do lat 19!

Niemcy - Hiszpania 0:1 (0:0)

Bramki: Llompart 80'

Niemcy: Johannes - Wittje, Schmidt, Ebert, Sakar (81' Kaut), Lohmann, Muller, Kossler, Stolze, Krumbiegel, Anyomi

Hiszpania: Fernandez - Pinillos Moreno, Torroda, Codina, Hernandez, Carmona, Llompart, Abelleira Duenas (86' Katie), Marquez, Eizaguirre Lasa (61' Del Castillo), Carla (78' Elena Julve)