Zmarła Vibeke Skofterud

• Data publikacji: 29.07.2018, 15:49

Jak donoszą norweskie media, Vibeke Skofterud, norweska biegaczka narciarska, mistrzyni olimpijska i czterokrotna medalistka mistrzostw świata w sztafecie, została znaleziona martwa na niewielkiej wysepce w gminie Arendal w niedzielę rano.

Policja potwierdziła na konferencji prasowej, że biegaczka została uznana za zaginioną o godzinie 01:00 w nocy z soboty na niedzielę. O 11:30 jej ciało zostało znalezione na wyspie St. Helena w Hovekilen, gdzie lekarz z ambulansu lotniczego stwierdził zgon na miejscu.

- Na wysepce znajdował się ciek wodny, co może świadczyć o tym, że był to wypadek na jednostce pływającej" - powiedział kierownik operacyjny, Sveinung Alsaker. Chwilę później pojawiły się komunikaty potwierdzające, że sportsmenka zginęła prowadząc skuter wodny, którego wrak znaleziono rozbity o skały. Był to wypadek.

- Kobieta została zidentyfikowana, jest to 38-letnia Viveke Skofterud. Rodzina została poinformowana - stwiedził Alsaker.

Na miejscu pracuje sztab policyjny i prowadzi dochodzenie. Policja szuka świadków zdarzenia.

Vibeke Skofterud zdobyła złoty medal w sztafecie 4x5 km na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver wraz z Therese Johaug, Kristin Størmer Steirą i Marit Bjørgen. Ponadto sztafeta 4x5 km Norwegii ze Skofterud w składzie wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie, srebrny na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme, brązowy podczas Mistrzostw Świata w Sapporo oraz złoty na Mistrzostwach w Oslo. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnęła w sezonie 2001/2002, zajmując 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.