Andre Greipel triumfuje po raz 150. w karierze

• Data publikacji: 09.05.2018, 00:00

Andre Greipel wygrał 2. etap wyścigu 4 Dni Dunkierki. Tym samym Niemiec odniósł 150. profesjonalne zwycięstwo w karierze. Nowym liderem został trzeci dzisiaj Francuz Bryan Coquard.

Dzisiejszy etap z Le Quesnoy do Soissons liczył 173 kilometrów i zawierał 4 górskie premie. W ucieczce dnia jechali Connor Dunne (Irlandia, Aqua Blue Sport) i Brice Feillu (Francja, Fortuneo-Samsic). Peleton dogonił dwójkę kolarzy 11 kilometrów przed metą. Podjazdy na trasie etapu nie wyeliminowały sprinterów z walki o etapowy triumf.

W końcówce najszybszy był Andre Greipel. Niemiec z Lotto Soudal wyprzedził Belga Timothy'ego Duponta (Wanty Groupe Gobert) i Francuza Bryana Coquarda (Vital Concept). Na piątym miejscu finiszował wczorajszy zwycięzca i lider wyścigu Marc Sarreau. Francuz z FDJ stracił koszulkę lidera na rzecz Coquarda, do którego traci teraz 2 sekundy. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) zajął 106. pozycję ze stratą 2 minut i 43 sekund.