Tenis stołowy - Australian Open: Liu Shiwen i Xu Xin triumfują w grze pojedynczej

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 29.07.2018, 13:14

Sukcesem reprezentantów Chin w grze pojedynczej zakończył się rozgrywany w australijskim Geelong turnieju z cyklu World Tour. Triumfatorami zmagań zostali Liu Shiwen oraz Xu Xin.

Do pasjonującego pojedynku doszło w finale kobiet. Naprzeciw siebie stanęły Liu Shiwen i Ning Ding, których mecze stały się już klasykami. Dzisiejsze starcie obfitowało w wiele zwrotów akcji. Lepiej rozpoczęła ta pierwsza i szybko zapisała na swoim koncie dwa sety. Ding odpowiedziała jednak w wielkim stylu, pewnie wygrywając trzy kolejne partie, tracąc przy tym odpowiednio: trzy, pięć oraz sześć punktów. Rozstawiona z "dwójką" Shiwen nie zamierzała się jednak poddawać. Zdołała odwrócić losy meczu na swoją korzyść. W setach nr 6 i 7 nie dała najmniejszych szans dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w singlu. Ostatecznie wygrała mecz 4:3, notując przy tym drugi triumf w turnieju z cyklu World Tour w tym sezonie.

Liu Shiwen - Ning Ding 4:3 (11:5, 11:7, 3:11, 5:11, 6:11, 11:5, 11:6)

Ciekawy przebieg miał również finał mężczyzn. Co prawda nie odbył się na pełnym dystansie, ale Chińczyćy zdołali w tym czasie zaprezentować pełnie swoich umiejętności. W pojedynku mańkutów lepszy okazał się bardziej znany Xu Xin. Będący w ostatnim czasie w przeciętnej formie zawodnik pokonał 4:1 swojego rodaka Dingshuo Liu.  Aż trzy partie Xin wygrał po grze na przewagi. Właśnie ostatnia z takich partii wyraźnie podcięła skrzydła Liu, który ostatniego seta przegrał 6:11.

Xu Xin - Dingshuo Liu 4:1 (12:10, 4:11, 12:10, 15:13, 11:6)

W finałach gry podwójnej doszło do jednostronnych pojedynków. Wśród pań triumfowały Japonki Mima Ito oraz Hina Hayata, które ograły duet rodaczek Hashimoto/Sato 3:0. Rywalizację deblową mężczyzn wygrali z kolei reprezentanci Korei Południowej Youngsik Jeoung i Lee Sangsu. Triumf w turnieju zapewnili sobie po zwycięstwami 3:0 nad Japończykami Morizono/Oshima.

W australijskim Geelong grał Jakub Dyjas. Polak nie przebrnął kwalifikacji w singlu, a w grze podwójnej odpadł w 1/8 finału.