Piłka wodna: mistrzostwo po rzutach karnych

• Data publikacji: 28.07.2018, 23:30

Serią rzutów karnych zakończył się finał mistrzostw Europy w piłce wodnej mężczyzn. Triumfatorami turnieju w Barcelonie zostali Serbowie, którzy pokonując Hiszpanów wywalczyli czwarty tytuł z rzędu.

Początek meczu finałowego był popisem gry w defensywie - pierwsza kwarta zakończyła się skromnym wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W drugiej worek z bramkami się otworzył i obie drużyny zanotowały po trzy trafienia. Po zmianie stron boiska nadal byliśmy świadkami wyrównanej gry, jednak w końcówce po raz pierwszy na prowadzenie wyszli Serbowie, jednak na osiem minut przed końcem spotkania był remis 6:6. W ostatniej kwarcie obie drużyny strzeliły po bramce i o mistrzostwie zadecydowały rzuty karne. W nich 5:3 zwyciężyli obrońcy tytułu, triumfując ostatecznie 12:10.

W meczu o brąz Chorwaci zmierzyli się z Włochami. Pierwsza kwarta została zdominowana przez zespół z byłej Jugosławii, który strzelił w niej cztery gole, nie tracąc żadnego. Druga odsłona spotkania przyniosła więcej bramek, w tym pierwsze pięć trafień drużyny Azzurri - odrobili oni dwa gole straty i na półmetku spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 7:5 dla Chorwatów. W trzeciej kwarcie Hrvatska wygrała 2:1, podwyższając swoje prowadzenie, natomiast w ostatniej taki sam wynik uzyskali Włosi, zmniejszając jednak jedynie rozmiary porażki do 8:10 i przegrywając pojedynek o najniższy stopień podium.

Na piątym miejscu turniej zakończyli Grecy, którzy pokonali Czarnogórców 8:6. Z kolei w meczu o siódme miejsce Rosjanie wygrali z Węgrami 9:8.