ME U18 dywizji B: przekonujące zwycięstwo Polaków

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 28.07.2018, 21:35

W drugim dniu koszykarskich mistrzostw Europy do lat 18 dywizji B Polacy odnieśli przekonujące zwycięstwo ze Szwajcarią 104:68. Najskuteczniejszym strzelcem biało-czerwonych był Aleksander Balcerowski, który zdobył 19 punktów.

Po niespodziewanej porażce w meczu otwarcia Polacy nie mogli sobie pozwolić na kolejne potknięcie. W starciu ze Szwajcarami byli faworytami i tym razem nie zawiedli. Od początku meczu podopieczni Mariusza Niedbalskiego bardzo dobrze spisywali się w ataku. Z dobrej strony pokazał Andrzej Pluta, który zdobywał cenne punkty, a także zanotował kilka zbiórek. Zawodnik występujący w Betisie Sewilla w pierwszej połowie zdobył 10 punktów, a skuteczniejszy od niego w tym fragmencie meczu był tylko Aleksander Balcerowski. Biało-czerwoni nie mieli problemów z rywalami i do przerwy prowadzili 53:26.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Polacy wciąż przeważali i systematycznie powiększali przewagę. Na parkiecie pojawili się także rezerwowi, którzy nie odpuszczali przeciwnikom. Pod koniec czwartej kwarty przekroczyli barierę stu punktów, co nie zdarza się często w europejskich rozgrywkach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 104:68. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został Aleksander Balcerowski, który zdobył 19 punktów. Double double zanotował za to Aleksander Lewandowski, który rzucił 12 oczek i dziesięć razy zebrał piłkę.

W kolejnym spotkaniu rywalami naszych reprezentantów będą Białorusini. Potem czekają ich jeszcze starcia z reprezentacjami Rumunii i Norwegii. Z grupy wyjdą tylko dwie ekipy, które zagrają w ćwierćfinale turnieju.

Polska - Szwajcaria 104:68 (27:10, 26:16, 27:23, 24:19)