Szymon Sajnok wygrał wyścig dookoła Mazowsza

• Data publikacji: 28.07.2018, 20:48

W Teresinie zakończył się wyścig dookoła Mazowsza. Triumfatorem całego wyścigu został Szymon Sajnok. Ostatni etap padł łupem Aloisa Kankowskiego.

Finałowy etap dookoła Teresina liczył 168 kilometrów. W ucieczce jechali: Marek Rutkiewicz (Wibatech), Mateusz Komar (Voster), Piotr Konwa (Elkov-Author), Jarosław Marycz (Wibatech), Stanisław Aniołkowski (Hurom) i Karl Arnold Vendelin (Tartu Cycling). Ucieczka nie miała szans dojechania do mety przed peletonem. Etap po finiszu z peletonu wygrał Czech Alois Kankowsky z grupy Elkov-Author. Drugi był inny z Czechów Richard Holec, a trzeci najlepszy z Polaków Adrian Banaszek z grupy Voster.

Szymon Sajnok zajął dzisiaj 6. miejsce. Kolarz CCC Sprandi Polkowice okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej, a także w młodzieżowej. W generalce Sajnok wyprzedził Kankowskiego o 31 sekund. Trzeci był Grzegorz Stępniak ze stratą 39 sekund.