Linette nie zagra w finale

• Data publikacji: 28.07.2018, 13:17

Po dotarciu do półfinału Magda Linette znalazła pogromczynię. Chinka Wang Qiang awansowała do finału turnieju rozgrywanego na twardych kortach w chińskim Nanchang.

Magda Linette radziła sobie naprawdę dobrze w rozgrywanym w Państwie Środka turnieju. Jednakże dziś po raz pierwszy Polka nie była zdecydowaną faworytką. Chinka lepiej prezentowała się w ostatnim czasie i mogła dziś liczyć na wsparcie lokalnej publiczności. Pierwszy set był bardzo zacięty i do końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Do stanu 5:5 w gemach, Magda grała konsekwentniej, ale później czegoś zabrakło, w związku z czym Wang Qiang przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i pierwszą partię wygrała 5:7.

Polka pokazała charakter i wolę walki. Drugi set Magda Linette zaczęła poprawnie. Dwukrotnie wygrała swoje podanie i do stanu 2:2 była to wyrównana partia. Potem Wang przełamała naszą reprezentantkę i zaczęła pewny marsz po finał. Później w tym secie nie straciła żadnego gema i rozprawiła się z klasyfikowaną na 80 miejscu w rankingu WTA rywalką, 2:6.