World Tour: Gruszczyńska i Gromadowska z awansem do 1/8 finału!

• Data publikacji: 27.07.2018, 17:10

W świetnym stylu rozpoczęły rywalizację Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska w trzygwiazdkowym turnieju rangi World Tour, który odbywa się w stolicy Japonii. Polki odniosły dziś dwa zwycięstwa i mogą cieszyć się z bezpośredniego awansu do 1/8 finału.

Nasze reprezentantki trafiły do grupy A, gdzie rozpoczęły zmagania od trzysetowego pojedynku z Francuzkami Alexią Richard i Lezaną Placette. Gruszczyńska i Gromadowska pierwszego seta nie mogą zaliczyć do specjalnie udanych, bowiem po wyrównanej walce uległy w nim do 19. Po początkowych niepowodzeniach udało im się przejąć kontrolę nad spotkaniem i zwyciężyć w kolejnych partiach do 16 i do 7.

Także w drugim dzisiejszym meczu Polki musiały grać tie - breaka. Ich rywalkami były zawodniczki gospodarzy - Miki Ishii i Megumi Murakami. Ten pojedynek miał podobny przebieg co pierwsze spotkanie. Gruszczyńska i Gromadowska przegrały pierwszego seta do 17, ale w kolejnych partiach wygrały do 16 i po wyrównanym boju w tie - breaku do 14. Nasze reprezentantki czekają teraz na swoje rywalki w 1/8 finału.

Wyniki spotkań:

Gruszczyńska/Gromadowska (POL) - Richard/Placette (FRA) 2:1 (19:21, 21:16, 21:7)

Gruszczyńska/Gromadowska (POL) - Ishii/Murakami (JPN) 2:1 (17:21, 21:16, 16:14)