MŚ w szermierce: szóste miejsce florecistów

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 27.07.2018, 13:27

Polscy floreciści odpadli w ćwierćfinale szermierczych mistrzostw świata w Wuxi i uplasowali się ostatecznie na szóstym miejscu. Piątek był ostatnim dniem rywalizacji w Chinach.

Leszek Rajski, Michał Siess, Andrzej Rządkowski i Krystan Gryglewski rywalizację rozpoczęli jeszcze w czwartek, pokonując w 1/8 finału reprezentację Ukrainy 45:43. W ćwierćfinale biało-czerwoni trafili na broniących tytułu Włochów. Polakom, brązowym medalistom tegorocznych mistrzostw Europy, nie udało się nawiązać wyrównanej walki z ekipą Italii. Biało-czerwoni ulegli znacznie, 23:45.

W rywalizacji o miejsca 5-8 podopieczni fechmistrza Stanisława Szymańskiego najpierw pokonali wyżej notowanych Japończyków  (45:39), a następnie przegrali 40:45 z Francją i uplasowali się na szóstym miejscu. Występ należy uznać za dobry, bo Polacy w stosunku do ubiegłorocznych mistrzostw świata poprawili się o cztery lokaty.

W wielki finale pogromcy Polaków z ćwierćfinału zasłużenie pokonali Amerykanów. Brązowe medale przypadły w udziale Rosjanom, którzy okazali się lepsi od Koreańczyków.

W piątek o medale rywalizowały też szablistki. Złoty medal powędrował do Francuzek, które w finale 45:35 pokonały Rosjanki. Brąz dla reprezentantek Korei Południowej.