Linette już w półfinale turnieju w Chinach

• Data publikacji: 27.07.2018, 12:20

Magda Linette bardzo dobrze radzi sobie na twardych kortach w chińskim Nanchang. W dzisiejszym ćwierćfinale w trzech setach pokonała 17-letnią Tajwankę En-Shuo Liang 6-3, 4-6, 6-2 i awansowała do najlepszej czwórki turnieju.

Polska tenisistka była zdecydowaną faworytką dzisiejszego pojedynku. Przemawiały za nią: wyższa od rywalki pozycja w rankingu (Linette 80., Liang 405.), a także większe doświadczenie i ogranie na światowych kortach. Poznanianka dość niepewnie rozpoczęła ćwierćfinałowe spotkanie, już w swoim pierwszym gemie serwisowym musiała grać na przewagi i bronić break-pointa. Wygrała jednak tego trudnego gema, a w następnym przełamała przeciwniczkę. Chwilę później nie utrzymała niestety własnego podania i na tablicy wyświetlił się remis 2-2. Od tego momentu widzieliśmy już inną Linette, uderzającą pewnie, solidnie i bez błędów. Taka gra pozwoliła Polce na wygrywanie własnych gemów serwisowych i dwukrotne przełamanie Tajwanki. Set zakończył się wynikiem 6-3 dla naszej reprezentantki.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg. Do stanu 3-3 obie tenisistki bez problemów wygrywały swoje podania. Gem 7. okazał się decydujący dla przebiegu tej odsłony meczu. Shuan wykorzystała pierwszą szansę na przełamanie Polki i wyszła na prowadzenie 4-3. Wtedy Tajwanka złapała wiatr w żagle, rozluźniła się i grała dużo lepiej. I mimo że Linette próbowała walczyć i odwrócić jeszcze losy drugiego seta, to przy 9. piłce setowej dla rywalki skapitulowała i przegrała partię 4-6.

W decydującym secie Polka wyszła na kort zmobilizowana, pełna wiary w siebie i w swoje możliwości. Od początku pilnowała własnego podania, a jak tylko nadarzyła się okazja na przełamanie rywalki w 6. gemie, to ją poznanianka szybko wykorzystała. Mecz Linette zakończyła w świetnym stylu, wygrywając gema "na sucho" przy serwisie rywalki.