Serbowie przed szansą na czwarty z rzędu tytuł

• Data publikacji: 26.07.2018, 23:15

Serbowie i Hiszpanie zagrają o mistrzostwo Europy w piłce wodnej mężczyzn. Na najniższym stopniu podium staną Chorwaci lub Włosi.

W pierwszym półfinale doszło do starcia dwóch wielkich rywali z dawnej Jugosławii - Serbów i Chorwatów. Pierwsza kwarta była najobfitsza w bramki - po wymianie ciosów zdobywcy trzech ostatnich tytułów mistrza Starego Kontynentu prowadzili 5:3. Zarówno w drugiej, jak i trzeciej odsłonie spotkania do protokołu sędziowie zapisali tylko po bramce dla każdej ze stron. Ostatnia część meczu również zakończyła się remisem, 2:2, wobec czego Chorwaci przegrali 7:9, a Serbowie staną w sobotę przed szansą na czwarte z rzędu złoto tej imprezy.

O prawo do walki z mistrzami olimpijskimi rywalizowali Hiszpanie i Włosi. Po niezbyt ciekawej pierwszej kwarcie, zakończonej wynikiem 1:1, trzy bramki w drugiej części meczu strzelili gospodarze, jednak jeszcze przed zmianą stron boiska Azzurri odrobili dwa gole straty. W trzeciej kwarcie lepiej spisali się Włosi - najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie 6:5 przed ostatnią odsłoną spotkania. Hiszpanie zdołali odwrócić losy spotkania na swoją korzyść, triumfując 8:7 i awansując do finału turnieju przed własną publicznością.

W czwartek na basenie w Barcelonie zaprezentowały się drużyny, które straciły już szansę na medale. O piąte miejsce w klasyfikacji końcowej zagrają Czarnogórcy i Grecy - zespół z Bałkan pokonał 7:6 Węgrów, natomiast ich rywale z południa wygrali 12:11 z Rosjanami. Z kolei dziewiąte miejsce padnie łupem Rumunów lub Niemców - ci pierwsi zwyciężyli 10:6 z Francuzami, natomiast ekipa, która pozbawiła marzeń o występie w Barcelonie Polaków, triumfowała 12:11 nad Holendrami.