RPA bez szans, Irlandki lepsze do Hindusek

• Data publikacji: 26.07.2018, 17:18

Druga kolejka mistrzostw świata laskarek zbliża się ku końcowi. W czwartkowych meczach Hiszpanki rozgromiły reprezentację RPA, natomiast Irlandki po wyrównanym spotkaniu pokonały Hinduski.

Spotkanie Irlandia-Indie było bardzo wyrównane, aczkolwiek rozstrzygający gol padł już w 13. minucie. Wtedy krótki róg wykorzystała Anna O'Flanagan, dając Zielonej Wyspie triumf i utrzymanie na prowadzeniu w grupie B.

4. USA 1 pkt.

Po pierwszej kwarcie meczu Hiszpania-RPA zespół z Półwyspu Iberyjskiego prowadził już 2:0 po golach Loli Riery i Berty Bonastre. Dopiero w 35. minucie Kara-Lee Botes zamieniła krótki róg na bramkę kontaktową, jednak od tamtej pory trafienia notowały już tylko Hiszpanki - dwukrotnie Carlota Petchame i po raz Carola Salvatella oraz raz jeszcze Riera i Bonastre.