ME U-19 kobiet: półfinalistki w komplecie

• Data publikacji: 24.07.2018, 21:55

Za nami ostatnia kolejka fazy grupowej Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet do lat 19. Awans do najlepszej czwórki wywalczyły - Hiszpania, Norwegia, Dania oraz Niemcy.

Grupa "A"

Francja - Hiszpania 1:2

Roux 80' - Del Castillo 68', Olga 83'

Do przerwy niewiele ciekawego działo się na boisku w tym meczu. Gra z obu stron rozkręciła się dopiero w drugiej połowie. Jako pierwsze, w 68. minucie, trafiły Hiszpanki, a konkretnie rezerwowa - Athenea Del Castillo. Na odpowiedź aktualnych jeszcze mistrzyń Europy trzeba było czekać do 80. minuty. Wtedy to, bramkę wyrównującą zdobyła Jessy Roux. Jednak piłkarki z półwyspu Iberyjskiego nie zamierzały zremisować i trzy minuty potem wyprowadziły decydujący cios. Bramkę na wagę trzech punktów strzeliła Olga.

Francja: Lerond - Kack, Rigaud, Kergal, Bourma - Roux, Enguehard (46' Boussaha), Palis (86' Khelifi), Gago - Bourdieu, Kouache (71' Rueda)

Hiszpania: Fernandez - Pinillos Moreno, Torroda, Panedas, Hernandez - Abelleira Duenas (87' Marcos), Olga, Serrano Cortes (65' Del Castillo), Eizaguirre Lasa, Marquez - Bautista (54' Llompart)

Norwegia - Szwajcaria 1:3

Lillegard 79' - Reuteler 7', 49', Lehmann 90'

Wynik w tym meczu został otwarty dość szybko, bo w 7. minucie, gdy do norweskiej bramki trafiła Geraldine Reuteler. Asystę zaliczyła Malin Gut. Ten sam duet podwyższył wynik na 2:0, cztery minuty po przerwie. Znów Gut podawała do Reuteler, a ta nie dała żadnych szans stojącej w bramce Norwegii - Karen Sneve. Skandynawki złapały kontakt na jedenaście minut przed końcowym gwizdkiem, a na listę strzelczyń wpisała się Runa Lillegard. Jednak w samej końcówce Helwetki postawiły "kropkę nad i". Fiona Hubler zagrała do Alishy Lehmann i było 3:1. Mimo porażki, Norweżki wyszły z drugiego miejsca w grupie.

Norwegia: Sneve - Woldvik, C. Huseby, Bloch-Hansen, Stenevik - L. Huseby (88' Norheim), Eckhoff (70' Sunde), Olsen, Tvedten (83' Baekkelund), Terland - Lillegard

Szwajcaria: Herzog - Marti, Gut, Stahl, Riesen (46' Wyser) - Bischof (65' Haller), Hubler, Tschopp, Reuteler - Buser, Lehmann

Grupa "B"

Dania - Holandia 3:1

Heshemi 8', 20', Thomsen 51' - Van Dooren 16'

Dunki szybko otworzyły wynik tego spotkania, gdy w 8. minucie trafiła Dajan Heshemi. Odpowiedź Holenderek nadeszła dokładnie po upływie kolejnych ośmiu minut. Wtedy to, bramkarkę - Lene Christensen pokonała Kayleigh Van Dooren. W 20. minucie znów o sobie przypomniała Heshemi, która ponownie dała Dunkom prowadzenie. Ostateczny rezultat został ustalony kilka minut po przerwie. Bramkę numer trzy dla Danii zdobyła Janni Thomsen. Oznaczało to pierwsze miejsce w tej grupie.

Dania: Christensen - Lundorf, Karlsen, Holmgaard, Svava - Thomsen (75' Gejl), Jankovska, Snerle, Tingleff (70' Riis) - Moller-Holdt (85' Johansen), Heshemi

Holandia: Van Domselaar - Levels, Altelaar, Darnoud (63' Niens), Wilms - Amani (57' van der Vorst), Olislagers, Van Dooren, Speelman - van der Meer (57' Casparij), Doejaaren

Włochy - Niemcy 0:2

Anyomi 36', Krumbiegel 85'

Pierwsza połowa tego meczu nie była zbyt ciekawa, ale padła w niej jedna bramka. Na niespełna dziesięć minut przed przerwą gola dla Niemek zdobyła Nicole Anyomi. Drugie czterdzieści pięć minut przebiegało podobnie jak te pierwsze. W 85. minucie nasze zachodnie sąsiadki rozstrzygnęły losy tej rywalizacji. Konkretnie zrobiła to Pauline Krumbiegel, a Niemki zajęły drugie miejsce w tabeli i awansowały do półfinału.

Włochy: Lauria - Panzeri, Pettenuzzo, Merlo, Santoro (46' Baldi) - Caruso, Regazzoli,Soffia - Glionna, Polli (86' Labate), Greggi (59' Nichele)

Niemcy: Johannes - Wittje, Schmidt, Eber, Wieder - Lohmann, Muller, Kossler (87' Uebach), Krumbiegel, Chmielinski (59' Meyer) - Anyomi