Dwa złota Macieja Kubika na ME!

• Data publikacji: 24.07.2018, 14:25

Maciej Kubik zdobył dwa złote medale zakończonych dziś w Cluju Mistrzostw Europy kadetów w tenisie stołowym. Nasz niesamowicie utalentowany zawodnik okazał się bezkonkurencyjny i w singlu, i w deblu, w którym grał z Chorwatem Ivorem Banem.

Kto wie, czy nie jesteśmy świadkami narodzin gwiazdy tenisa stołowego pokroju Andrzeja Grubby, którego rocznicę śmierci niedawno obchodzilismy. Na razie Maciej Kubik z Mistrzostw Europy kadetów wraca z trzema medalami. W turnieju drużynowym wywalczył brąz - o tym pisalismy kilka dni temu - dziś dołożył dwa kolejne krążki. W deblu grał w parze z Chorwatem Ivorem Banem i para ta nie znalała sobie równych. W półfinale pokonała Słowaków Adama Klajbera i Filipa Delincaka, w sposób nie pozostawiający wątpliwości, bez straty seta. Nieco większy opór stawiali polsko-chorwackiemu duetowi przedstawiciele gospodarzy turnieju, Andrei Tomica i Darius Movileanu. Rumuni zdołali wygrać drugą partię meczu, ale w pozostałych Polak i Chorwat dominowali, wygrywając do 5, 7 i 6.

W półfinale singla Kubik wręcz rozniósł Czecha Simona Belika. Nie dość, że nie stracił seta, to na równorzędną grę pozwolił rywalowi jedynie w trzecim secie. W pozostałych wyższość Polaka nie podlegała żadnej dyskusji. W finale rywalem był Myshaal Sabhi z Francji. W pierwszym secie górą był jeszcze Francuz, ale potem przy stole istniał już tylko Polak. Ogromna różnorodność zagrań w ataku i obronie, zmiany tempa, precyzja naszego tenisista, wprowadzały rywala w coraz większą frustrację. Podsumowaniem meczu był piąty set, wygrany przez Maćka 11:1! Drugie złoto naszego zawodnika stało się faktem! Wielki sukces!

Półfinał singla kadetów

Maciej Kubik - Simon Belik (Czechy) 4:0 (6, 9, 7, 2)

Finał singla kadetów

Maciej Kubik - Myshaal Sabhi (Francja) 4:1

Półfinał debla kadetów

Maciej Kubik/Ivor Ban (Chorwacja) - Adam Klajber/Filip Delincak (Słowacja) 3:0 (5, 8, 8)

Finał debla kadetów

Maciej Kubik/Ivor Ban (Chorwacja) - Andrei Tomica/Darius Movileanu (Rumunia) 3:1 (5, -4, 7, 6)