ME U19: Włosi ratują remis w końcówce, Portugalia z awansem

• Data publikacji: 22.07.2018, 21:43

Po dwóch zwycięstwach Włosi w końcu zostali zatrzymani. W kończącej zmagania grupowe, trzeciej kolejce mistrzostw zremisowali 1:1 z Norwegami. Do półfinału awansowali Portugalczycy, którzy pokonali 3:0 Finów.

Włochy - Norwegia 1:1 (0:0)

83' Kean - 62' Haland

Włosi wcale nie mogli czuć się przed tym spotkaniem pewni awansu, bowiem w przypadku wysokiej wygranej Norwegów przy jednoczesnym triumfie Portugalii, znaleźliby się poza półfinałami. W pierwszej połowie kibice nie oglądali zbyt wiele ciekawych akcji, a co za tym idzie bramek. Na te musieli czekać po wznowieniu gry po przerwie. W 62. minucie faulowany w polu karnym był Fredriksen. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Haland i nie pomylił się z tej odległości. Norwegowie w tej sytuacji potrzebowali jednej bramki do awansu, ale się jej nie doczekali. Za to piłkarze z Półwyspu Apenińskiego wyrównali w końcówce spotkania. W 83. minucie rezerwowy Kean otrzymał podanie za obrońców od Zaniolo i nie miał większych problemów z pokonaniem golkipera rywali. Wynik nie uległ już zmianie i to Włosi cieszyli się z zajęcia 1. miejsca w grupie A, a Norwegowie jadą do domu.

Finlandia - Portugalia 0:3 (0:2)

20' Joao Filipe, 33' Jose Gomes , 90+4' Mesaque Dju

Finlandia walczyła o honor, Portugalia o awans. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego ustawili sobie już to spotkanie, dwukrotnie strzelając do siatki przeciwnika. W 20. minucie bramkarzy gospodarzy pokonał Joao Filipe, a 13. minut temu drogę do bramki znalazł Jose Gomes. Finowie ambitnie próbowali odrobić straty, ale ich starania spełzły na niczym. Za to już w czwartej minucie doliczonego czasu gry dokładną wrzutkę Joao Filipe wykorzystał Mesaque Dju, dobijając tym samym przeciwnika.