ME u20: złoci Czesi i szóste miejsce Polaków

• Data publikacji: 22.07.2018, 20:27

W ostatnim dniu zmagań na mistrzostwach Europy siatkarzy u20, nasza reprezentacja przegrała w meczu o 5 miejsce z Niemcami 1:3. Najlepszą drużyną okazali się Czesi.

Polacy, żeby dostać się do dzisiejszego meczu o piąte miejsce, najpierw musieli wygrać z Białorusią. Dwa pierwsze sety tego meczu były bardzo wyrównane (29:27, 26:28). W kolejnych odsłonach nasi reprezentanci nie mieli już większych problemów, wygrywając 3:1, i mogli zacząć przygotowywać się do dzisiejszego starcia z Niemcami.

W pierwszej partii tego spotkania gra była mocno wyrównana, jednak to Polacy ją zdominowali m.in. doskonałym przyjęciem i blokiem. W kolejnym secie dopiero od drugiej przerwy technicznej nasi przeciwnicy odskoczyli na kilka punktów. Tej straty nie udało się odrobić. Trzecia odsłona była pełna bloków w wykonaniu jednej i drugiej drużyny. Niemcy zdobyli o dwa "oczka" więcej w blokach i skutecznych atakach, co zadecydowało o ich wygranej. Ostatnia partia była tylko formalnością dla naszych przeciwników, którzy zwyciężyli 3:1.

Polska - Niemcy 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 16:25)

W meczach półfinałowych Rosja pokonała Holandię 3:1 (25:23, 20:25, 25:12, 25:22), a Czechy zwyciężyły Belgię 3:1 (25:17, 14:25, 25:23, 25:21).

W spotkaniu o trzecie miejsce, po bardzo wyrównanym pierwszym secie (35:33) Belgowie poszli za ciosem i mogli cieszyć się z medalu, pokonując w kolejnych setach Holendrów do 21 i 20.

W finale zmierzyli się Czesi z naszym grupowym rywalem - Rosjanami. W meczu tym zespoły na zmianę wygrywały poszczególne sety. Dopiero w tie breaku mogliśmy oglądać wyrównane spotkanie. Tam,  Czesi nie wykorzystali swoich szans, a one się zemściły. Ostatecznie, po grze na przewagi z mistrzostwa Europy juniorów cieszyli się Rosjanie, którzy triumfowali 18:16. W ich szeregach pierwsze skrzypce grał Maksim Spożkow, zapisując na swoim koncie 22 oczka.