ME U20: Zwycięstwo Polaków w meczu o honor

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 22.07.2018, 16:29

W ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 20 Polacy pokonali Rosjan 36:28 (19:9). Obydwie drużyny już wcześniej straciły szanse na awans do kolejnej rundy turnieju.

Polacy od początku przycisnęli rywali. Po bramkach Dawida Krysiaka i Macieja Zarzyckiego prowadzili już 5:2. Kolejne trafienia dołożyli Kamil Adamczyk i Patryk Maurer. Rosjanie nie radzili sobie z naszą ofensywą, a sami w ataku dzisiaj nie błyszczeli. Podopieczni Bogdana Kowalczyka trzymali bezpieczny dystans i po pierwszej połowie prowadzili 19:9.

Po przerwie Rosjanie rzucili się do odrabiania strat. Zniwelowali różnicę o pięć bramek, ale biało-czerwoni za sprawą niezawodnego Krysiaka szybko odbudowali przewagę z pierwszej połowy. W tej części spotkania gra toczyła się bramkę za bramkę. Trener Polaków dał pograć rezerwowym, którzy także świetnie spisywali się w ataku. Po 60. minutach na tablicy wyników widniał wynik 36:28 dla biało-czerwonych. Dzięki temu zwycięstwu Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie.

W rozegranym wcześniej spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie C Hiszpanie pokonali Chorwatów 36:31 (20:12). Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był autor ośmiu trafień Valera Rovira.